Aşçılık dersinde tüp patladı

Giriş Tarihi: 27.2.2015
Aşçılık dersinde tüp patladı

Muğla'da otelcilik ve turizm lisesi aşçılık bölümü öğrencilerinin mutfakta uygulamalı yemek eğitimi dersi sırasında tüp patladı. 7 öğrenci yaralandı

Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'de bulunan Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Aşçılık bölümü öğrencileri, dün sabah ilk derste uygulamalı yemek eğitimi için okulun yan tarafındaki mutfağa gitti. Öğretmen yemek yapmak için ocağı yakarken büyük bir patlama meydana geldi. Camların ve eşyaların parçalanmasıyla savaş alanına dönen mutfakta bulunan, 17 yaşındaki 11'inci sınıf öğrencilerinden yedisi çeşitli yerlerinden yaralandı. Büyük panik yaratan patlamanın ardından okula çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekibi yönlendirildi. Yaralanan öğrenciler ambulanslarla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay tüm okulda büyük bir korku ve paniğe yol açtı. Bazı öğrenciler gözyaşlarını tutamadı. Patlamayı duyan aileler de okula akın etti.

'NEDENİ HORTUMDAKİ GAZ SIKIŞMASI'
Patlamanın ardından okula gelen Vali Yardımcısı Fethi Özdemir şunları söyledi: "İlk belirlemelere göre patlamanın nedeni gaz sıkışması. Mutfakta kullanılan LPG tüpleri dışarıda duruyor. Patlama sanırım tüplerden mutfağa gelen hortumlarda oluşan gaz sıkışmasından meydana gelmiş. Öğrencilerimizin durumları iyi, hiçbirinin hayati tehlikesi yok. Hepsinin şuuru yerinde ve akşam taburcu olacaklar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşçılık dersinde tüp patladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN