Müdür sahtekâr çıktı

Kimliksiz ve diplomasız olarak Adalar Belediyesi'ne memur olarak girip müdürlüğe kadar yükselen Fulya Erkan, 28 yıl sonra yakayı ele verdi

Giriş Tarihi: 1.3.2015
Müdür sahtekâr çıktı
Adalar Belediyesi'nde 17 yaşında ve sahte evrakla memur olan Fulya Erkan'ın foyası 28 yıl sonra ortaya çıktı. Aldığı maaşları faiziyle birlikte geri istenecek olan Erkan hakkında 10 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Adalar Belediyesi'ne memur alınacağını duyan ilkokul mezunu Fulya Erkan, 1987 yılında sınava girerek kazandı. 'En az ortaokul mezunu' şartını ise, 'diplomam var' diyerek beyan etti. Belediyenin o dönemki personel müdürü H.A. ise 17 yaşındaki Erkan'ı 18 yaşında gösterdi. Fulya Erkan daktilo katibi olarak işe başladı. İşe alan personel müdürü H.E. ise eşinden boşanıp, Fulya Erkan ile evlendi. Kimliksiz ve diplomasız memur yapılan Erkan'ın mutluluğu 1991 yılında kadar sürdü. Erkan, ihbar edildiğini duyunca işten ayrıldı. Fulya Erkan 2004 yılında, 'Eski memurların işe dönme hakkından' yararlanarak tekrar Adalar Belediyesi'e başvuran Erkan, 'terfi ederek' Yazı İşleri Müdürü oldu. Erkan'a 'eski memur' diye diploma da sorulmadı.

NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK

Ancak savcılık Erkan'la ilgili, dolandırıcılık suçlamasıyla iddianame hazırladı. İddianamede "Şüpheli 2004 tarihinde ortaokul mezunu olarak tekrar açıktan atama yoluyla işe başlayıp hak etmediği maaş almak ve SGK'ya kesinti aktarılmak suretiyle kamu kurumu aleyhine kendisine haksız yarar sağlayarak nitelikli dolandırıcılık suçunu işledi" denildi. Sahte müdire, 30 Mart'ta Anadolu Adliyesi'nde 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak ve 10 yıl hapis istemiyle yargılanacak Erkan'dan 11 yıldır aldığı maaş faiziyle birlikte geri istenecek. Davaya hem Maliye Bakanlığı hem de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) müdahil oldu. İddialarla ilgili görüştüğümüz Fulya Erkan ise, "Gazetelerde haber olma niyetim yok. Hakkımda hazırlanan iddianameyi henüz görmedim. Duruşmamın olduğunu avukatım söyledi. Ayrıca bu konunun haber değeri yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müdür sahtekâr çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN