Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Tuğsem yardım bekliyor

Giriş Tarihi: 2.3.2015 15:29 Güncelleme Tarihi: 2.3.2015 15:29
Minik Tuğsem yardım bekliyor

Erzurum’da 3 yaşındayken yüzünde çıkan sivilcenin ardından geçen süreçte yüzü tanınmayacak hale gelen minik Tuğsem'in ailesi yardım bekliyor.

Erzurum'un Palandöken ilçesi Yıldızkent semtinde bir aparmanın bodrum katında hayatlarını sürdüren 3 çocuklu Emin ve Meryem Tavşan çiftinin yürek burkan dramı, 2013 yılında en küçük kızları Zeynep Tuğsem'in yüzünde küçük bir sivilce çıkmasıyla başladı.

"KÜÇÜK SİVİLCEYLE BAŞLAYAN YANLIŞ TEDAVİ TUĞSEM'İN HAYATINI KARARTTI"

Anne Meryem Tavşan, 2013 yılında Ramazan bayramında, o zaman 3 yaşında olan Tuğsem'in yüzünde küçük bir sivilce çıktığını söyledi. Bunun üzerine kızlarını Erzurum'da bir hastaneye götürdüklerini ifade eden Meryem Tavşan, "Burada bir ilaç vererek gönderdiler. Daha sonra Tuğsem'in yüzünde şişlikler artmaya başladı. Biz de bir daha hastaneye götürdük. Burada doktor değil de asistanları biyopsi aldılar. Ve kısa süre sonra Tuğsem'in suratını yaralar sardı, şişlikler arttı. Suratı tanınmaz hale geldi. İstanbul'da doktorlara götürdük. Onlarda yanlış tedavi yapıldığını, biyopsi alınırken surata yayıldığını bize söylediler" dedi.

GÖZÜ YAŞLI ANNE CUMHURBAŞKANINDAN YARDIM İSTEDİ

Kızı Tuğsem'in fotoğraflarına bakarak gözyaşlarına boğulan anne Meryem Tavşan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer devlet büyüklerinden yardım talebinde bulundu. Maddi durumlarının iyi olmadığını ve Tuğsem'in tedavisinin İstanbul'daki hastanelerde yapılabildiğini ifade eden Meryem Tavşan, "Kızımın yeniden sağlığına kavuştuğunu görebilmek hayattaki en büyük arzumuz. Allah'a her gün dua ediyorum. Tuğsem kurtulsun. Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, Sağlık Bakanımızdan benim sesimi duymalarını istiyorum. Tuğsem'i böyle gördükçe kahroluyorum." diye konuştu.

Baba Emin Tavşan ise Tuğsem'in tedavisi için her yolu denediklerini imkanlarının yetmediğini belirtti. Küçük bir sivilce sonrasında gelişen süreçte kızının yüzünün tanınmaz hale geldiğini kaydeden Emin Tavşan, yetkililerden yardım talebinde bulundu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Tuğsem yardım bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN