Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Barda tanıştık' iddiasına dava

İşadamı eşine boşanma davası açan Selmin Turgut, hakkında "Barda tanıştık, evli olduğunu söylemedi" diye ifade veren Prof. Esin'e de "İftira ve yalan beyan" iddiasıyla 50 bin liralık tazminat davası açtı

Giriş Tarihi: 4.3.2015
'Barda tanıştık' iddiasına dava
İlaç sektöründen çekilme kararı alan Turgut İlaçları şirketinin sahibi eşi Mehmet Tunç Turgut'a boşanma davası açan Selmin Turgut, kendisi için "Barda tanıştık, evli olduğunu söylemedi" diyen Ahmet Arif Esin'i de savcılığa şikâyet etti. Dava dilekçesine göre; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yürüttüğü bir soruşturma kapsamında 16 Nisan'da Rekabet Hukukçuları Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Esin'in (59) ifadesine başvurdu. Harbiye Polis Merkezi'nde ifade veren Esin, "Geçen yıl Beyoğlu'nda bir bara gittim. Burada sarışın bir hanımla karşılaştım. Kendisiyle samimiyet kurdum. Gecenin ilerleyen saatlerinde başka bir bara gittik. Buradan Maçka'da bulunan iş yerime uğradık ve daha sonra kendisini gece 03.30 gibi gönderdim. Sonradan öğrendiğim kadarıyla kendisi Tunç Turgut'un nikâhlı eşiymiş. Kendisi bana evli olduğunu söylememişti" dedi. Mehmet Tunç Turgut'un avukatı, boşanma davasında Esin'in karakoldaki bu ifadesini delil olarak mahkeme dosyasına sundu. Bunun üzerine konudan haberi olan Selmin Turgut, Esin hakkında "İftira ve yalan beyan" iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Selmin Turgut, Esin'in ifadesinin iftira olduğunu kanıtlamak için dört görgü tanığı olduğunu ve bu tanıkların mahkeme tarafından dinlenmesini istedi.

'İFFETSİZ ANNE GİBİ GÖSTERDİ'

Selmin Turgut dilekçede "Eşimin ilaç şirketi sahibi olması, davalının da Türkiye İlaç İşverenleri Sendikası'nda çalışmış olduğu dikkate alındığında, davalının Türk ilaç camiasında bu olayı gerçekmiş gibi dillendirdiğini duyduğum için manevi zararım artarak devam etmektedir. Ayrıca eşimin avukatı, aramızdaki çeşitli davaların duruşmalarında sürekli davalının ifadesini hâkimlere sunarak beni mahkeme huzurunda iffetsiz bir anne konumuna düşürmeye çalışmaktadır. Hakaret ve iftiraya dayalı olarak uğramış olduğum manevi zarar karşısında davalıdan 50 bin lira manevi tazminatın faiziyle tahsilini istiyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Barda tanıştık' iddiasına dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN