İşte o hayali tutanak

Şişli Belediyesi'nin100 yıllık çınarı kesebilmek için kullandığı 'çürüktür tutanağı' çürük çıktı. Tutanağın altındaki imzaların hayali ziraat mühendislerine ait olduğu belirlendi

Giriş Tarihi: 4.3.2015
İşte o hayali tutanak
Şişli Belediyesi'nin Maçka'da açılış yapmaya hazırlanan St. Regis Oteli'nin önündeki 100 yıllık çınar ağacının kesilmesi için hayali ziraat mühendisleri'ne tutturduğu tutanak kriz çıkardı. Ağacın kesilmesinin kamuoyunda tepkiye yol açması üzerine Şişli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir açıklamaya imza attı. Belediye, tarih ve sayı numarası ve imza atan ziraat mühendislerinin de isimleri olmayan bir tutanak yayımladı. 'Hayali mühendisler' belediyenin önceki gün yapılan meclis toplantısında da krize neden oldu.

MÜHENDİSLER HAYALİ ÇIKTI
İddiaya göre otel sahibi Demet Sabancı, manzarayı kapattığı gerekçesiyle Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşinden ricacı oldu ve bu nedenle çınar 8 saatte kesildi. Tepkilerin artması üzerine sadece belediyenin logosunun bulunduğu bir kağıt tutanak olarak basına duyuruldu. İki hayali mühendisin imzası bulunan tutanakta, "Müdürlüğün talebi üzerine tarafımızca yapılan incelemede St. Regis Otel'in önünde bulunan bir adet çınar ağacının İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nce yapılan budama sonucu tamamen kuruduğu, can güvenliği bakımından tehlike oluşturduğundan kesilip yerine yeni bir fidan dikilmesi uygun olacağı kanaatine varılmıştır" denildi.

'DİĞER AĞAÇ DA KURURDU'
Bir ziraat mühendisi SABAH'a şunları söyledi: "Otelin önünde biri kesilmiş iki ağaç var. Her iki ağaç arasındaki mesafe 3 - 4 metre. Giriş kapısına yakın olan ağaç kesilmiş. Belediyenin 'Çürük' iddiası doğru değil. Kütükleri inceledim. Çürük olsa diğer ağacın da çürümesi gerekir. Birinde çürüme olup birinde olmaması mümkün değil" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte o hayali tutanak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN