Şiddet, erkeklik onuruna yakışmaz

Emine Erdoğan "Tek başına bir eşitlik söylemi kadın hakları mücadelesinde yetersizdir. Pusulası adalet olan bir eşitlik üzerinde düşünülmesi gerekir" dedi

Giriş Tarihi: 4.3.2015
Şiddet, erkeklik onuruna yakışmaz
8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek'in ev sahipliğinde program gerçekleştirildi. Programa katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, yaptığı konuşmada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Küçük yaştan itibaren kız-erkek ayrımı yapmadan çocuklarda adalet, merhamet, şefkat gibi insani değerlerin içselleştirilmesi gerektiğine değinen Emine Erdoğan, "Çocuklarımızı hayatın her alanında adalet prensibinin güzelliğini gösteren örneklerle yüzleştirelim. Kendi örnek davranışlarımızla onlara ayna olalım" dedi.

"KADIN ÖNCE İNSANDIR"
Eğitimin öncelikli amacının insan yetiştirmek olduğunu söyleyen Emine Erdoğan, ayrıca kadın meselesine de insan merkezli yaklaşmak gerektiğini ifade ederek, "Kadın hakları meselesini cinsiyet üzerine kurulmuş bir mücadeleye indirgememeliyiz. Çünkü kadın sadece kadın değildir; kadın annedir, kadın eştir ama her şeyden önce insandır. İnsana hak ettiği değeri vermediğimiz bir yerde zaten kadın hakkından söz edemeyiz. İnsan haysiyet ve onurunu gözettiğimizde zaten sorunların büyük kısmını halletmiş oluruz" diye konuştu. Erdoğan şu mesajları verdi:

"O RUH İFLAS ETMİŞTİR"
"Kadına kalkan el iflah olmaz. Annesine, eşine, kız kardeşine, kızına şiddet uygulayan bir ruhun iflas ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Toplumumuzda güçlü bir erkeklik onurundan söz edilir. Şiddet en başta bu onura yakışmaz. Biz de buradan seslenelim: Daha çok kalp, daha çok onur kırmadan, kendine dön ve insanlığını hatırla! Kadına karşı şiddet uygulamaktan uzak dur!"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddet, erkeklik onuruna yakışmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN