Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 lira yüzünden hayatı karardı

İzmir’de 2008 yılında evine aldığı şifreli kanal uydusunu bağlamaya gelenlere kurulum parası 10 lira yanında olmadığı için kimliğini vermek zorunda kalan Hakan Çelik’in hayatı karardı.

Giriş Tarihi: 5.3.2015 11:51 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 11:57
10 lira yüzünden hayatı karardı
İddiaya göre iki kişi Hakan Çelik'in kimliği ile 3 yıl boyunca internette alışveriş şirketi kurup müşterilerin kredi kartlarını boşaltırken, eşinin boşandığı Çelik işinden de oldu.

Evli ve 2 çocuk babası Hakan Çelik, 2008 yılında Konak ilçesi Çankaya semtinde dolaştığı sırada yol üzerinde bulunan bir şifreli kanalın standına uğradı. Burada şifreli kanal hakkında bilgi alan 34 yaşındaki Çelik, şifreli kanalı evine bağlatmaya karar verdi. Buradan uydu ve çanağını alan Hakan Çelik, kurulum için eve gelen 2 servis elemanına kurulum parası için istedikleri 10 lira yanında olmadığı için kimliğini verdi.

2011 yılında polisten gelen telefonla iki kişi tarafından kimliği ile internette alışveriş şirketi kurulup müşterilerin kredi kartlarının boşaltıldığını ve mağazalardan alışveriş yapıldığını öğrenen Çelik'in evime icralar gelmeye başladı. 2012 yılında eşinin boşanma davası açarak boşandığı Çelik, çalıştığı kargo şirketindeki işinden de oldu. Kimliği ile dolandırıcılık yapanların mahkemesi sonuçlanmadığı için hakkını arayamadığını anlatan Çelik, sorunun çözülebilmesi için yetkililerden yardım istiyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
10 lira yüzünden hayatı karardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN