: artacak

'nin son değerlendirmelerine göre iç ve batı bölgelerde 3 ile 5 derece artacak, bazı illerde ise kar yağışı var.

Giriş Tarihi: 5.3.2015 06:29 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 11:05
Meteoroloji: Hava sıcaklığı artacak
Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre yurdun doğu kesimleri ile zamanla kuzeybatısının parçalı ve çok bulutlu, Rize, Artvin ve Ardahan çevreleri ile akşam saatlerinde Trakya'nın yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. Yağışların; genellikle yağmur, Ardahan, Artvin il merkezi ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

nın, iç ve batı bölgelerde 3 ile 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise kuzey ve doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, diğer bölgelerde güney yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, güneybatı kıyılarda akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.


KARLA KARIŞIK YAĞMUR GELİYOR!

Pazar günü sıcaklıkların düşmesi ile birlikte özellikle Trakya'da Kırklareli çevresinde ve Bursa'nın yüksek yerlerinde karla karışık yağmurun görülmesi bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren ise soğuk ve karlı hava dalgası yurdun büyük bir bölümünde etkili olacak. İç Anadolu, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu bölgelerinde karla karışık yağmur görülecek, sıcaklık değerleri ise hissedilir derecede düşecek.

BUZLANMA VE SİS UYARISI

Meteoroloji, yurdun iç ve doğu kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ile birlikte yer yer sis hadisesinin beklendiğine dikakt çekerken, yaşanabilecek görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Az bulutlu, zamanla bölge genelinin parçalı çok bulutlu, Trakya kesiminin akşam saatlerinde yer yer hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde güney ve doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.


EGE: Az bulutlu, zamanla bölge genelinin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor. Akşam ve gece saatlerinde güney kıyılarında rüzgarın güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.


AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde yer yer sis ve pus bekleniyor.


İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer sis ve pus bekleniyor.


BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.


ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı doğusu çok bulutlu, Rize ile Artvin kıyı kesimlerinin yağmurlu, Artvin il merkezi ve yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.


DOĞU ANADOLU: Parçalı doğusunun çok bulutlu, sabah saatlerinde Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.


GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji: Hava sıcaklığı artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN