Türkiye'nin en iyi haber sitesi

li ev ından büyük başarı

li ev hanımı ’da tuzağa düşürülerek cezaevine atılan kocası için başlattığı hukuk mücadelesi sonucunda, 130 mahkumu kurtardı.

Giriş Tarihi: 7.3.2015 14:09
Rizeli ev kadınından büyük başarı
li (43) son dört yıl içerisinde yaşadıkları ve başardıkları ile dikkat çekiyor. Sıradan bir yaşantısı olan Kaputoğlu'nun hayatı 4 yıl önce kocası Hamza Kaputoğlu'nun 'da tuzağa düşürülerek cezaevine konulması ile değişti. Hamza Kaputoğlu, tedavi için gittiği Gürcistan'da bir çok Türk'ün başına geldiği gibi aracına konularak cezaevine atılırken, serbest kalması karşılığında ailesinden yüklü bir para istenildi.
SINIRDA TRAFİĞİ DURDURDU

Eşinin hapse girmesinin ardından Nuriye Kaputoğlu kocasını kurtarmak için Türkiye'de çalmadık kapı bırakmadı. Tüm kapılar Kaputoğlu'nun yüzüne kapatılınca çaresiz ev hanımı kendisi gibi Gürcistan mağduru aileleri toparlayarak 'Mağdur Aileler Derneği'ni kurdu. Derneğin başına geçen Rizeli ev ı ilk olarak Sarp Sınır Kapısı'nda bir eylem düzenleyip saatlerce iki ülke arasındaki trafiği durdurarak gündeme geldi.
ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜNÜ ÇÖKERTTİ

Kaputoğlu'nun bu eyleminin ardından Türkiye ve Gürcü yetkililer Nuriye Kabutoğlu ile görüşmelere başladı. Rizeli ev kadını biranda iki ülke arasındaki diplomatik görüşmelerin köprüsünü oluşturdu. Kaputoğlu, her iki ülkenin başbakanları, bakanları, elçileri ile görüşmelerde bulundu. Yapılan görüşmeler neticesinde Gürcistan'da Türkler'e tuzak kuran içerisinde çok sayıda devlet görevlisinin bulunduğu bir organize suç örgütünü çökertildi 130'a yakın Türk tutuklu ve hükümlü ise bunun ardından serbest kaldı. Gürcistan cezaevlerinde koşullar çok kötü olduğu için çok sayıda Türk hükümlünün Türkiye'ye nakli sağlandı. Kaputoğlu kurduğu dernek ile halen Gürcistan'da mağdur olan ailelerin yardımına koşuyor.
Dört yıl önce sıradan bir yaşantısı bulunan Nuriye Kaputoğlu şu günlerde sürekli iki ülke arasında mekik dokuyarak, iki ülke arasındaki kanun uyuşmazlıklarının çözümünde aracılık ediyor. Dernek faaliyetlerini aksatmadan mağdur insanların yardımına koşmaya devam eden Kaputoğlu, aynı zamanda Rize Şehir Merkezi'ndeki evinde dikiş dikmeye devam eriyor. Güneysu ilçesindeki köyünde ise bağ bahçe işlerini aksatmadan sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rizeli ev kadınından büyük başarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN