Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlar gününde iç acıtan görüntü

Tüm dünyada kadınların coşku ve sevinç içerisinde kutladığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yürek burkan bir görüntü Batman’da çekildi.

Giriş Tarihi: 8.3.2015 11:25
Kadınlar gününde iç acıtan görüntü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, 5 kız çocuğuna bakmak için sokaklarda plastik ve hurda demir parçaları toplayarak evine ekmek getirmenin derdine düşen bir kadının kendi günleri olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü bu şekilde geçirmesi yürekleri burktu. Batman Raman Mahallesi 1808 Sokak'ta 5 kızı ile beraber yaşayan dul kadın kızlarını okutmak ve geçimlerini sağlamak için dişini tırnağına takıp sokak sokak gezerek hurda topluyor. El arabasıyla sokakları gezen ve hurda toplayan 58 yaşındaki Gülseren Bakış isimli dul kadın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde çoğu kadın eğlencesine bakarken ben hurda toplama derdine düşüyorum. Tek isteğim dul maaşımın bağlanmasıdır" dedi.

"İNSANLARIN HAKARETİNDEN KURTULMAK İÇİN DULLUK MAAŞIM BAĞLANSIN"

Sokaklarda topladığı plastik ve demir hurdaları el arabasıyla evinin bahçesine getiren Gülseren Bakış, burada lastik ve demir hurdalarını ayıklayarak satıyor. 5 kız annesi olduğunu ve iki kızının okul okuduğu bir kızın da maddi imkansızlıklar nedeniyle okulu bırakmak zorunda kaldığını ifade eden Gülseren Bakış , "Hurda toplayarak geçimimizi sağlıyoruz. Sokak sokak gezerek naylon topluyorum, devletten 2 ayda bir 400 TL yardım alıyorum ama bu da ev kirasına yetmiyor. Evin geçimi ve çocuklarımın geçimini hurdayla yapıyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınlar eylemlerine eğlencesine bakarken ben hurda topluyorum. Devletin dulluk maaşımın bağlanmasını istiyorum, çünkü insanların hakaretinden kurtulmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

"ANNEMLE GURUR DUYUYORUM"

Gülseren Bakış'ın büyük kızı Mine Bakış ise 5 kardeş olduklarını ve annesinin kendilerine bakmak için hurda topladığını bunun için de annesiyle gurur duyduğunu belirterek "8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde millet eğlenceye o kadar para dökeceğine fakir ve yardıma muhtaç bizim gibi bayanlara yardım etseydiler hiçbir bayan bu kadar mağdur olmazdı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar gününde iç acıtan görüntü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN