Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlar Günü'nde Özgecan hassasiyeti

Amasya'da yapılan parka Özgecan Aslan'ın adı verildi. Şanlıurfa'da ve Ankara'da Özgecan Aslan anısına hatıra ormanı oluşturuldu. STK'lar da kadına yönelik şiddeti lanetledi

Giriş Tarihi: 8.3.2015
Kadınlar Günü'nde Özgecan hassasiyeti
8 Mart Dünya kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler, Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'a ithaf edildi. Amasya'da yapılan bir parka Özgecan Aslan'ın adı verilirken, Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde ve Ankara'da Özgecan Aslan anısına hatıra ormanı oluşturuldu. Sivil toplum kuruluşları kadına yönelik şiddeti lanetleyen etkinlikler düzenledi.
SAMSUN-Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı yanında sokak tiyatro gösterisi düzenlendi.
ANKARA-Özgecan Aslan adına hatıra ormanı oluşturuldu.
OSMANİYE- Osmaniye Barosu, 'Kadın ve Demokrasi Yürüyüşü' düzenlendi.
ŞANLIURFA- Özgecan Aslan anısına hatıra ormanı oluşturuldu. Ceylanpınar Sosyal Hizmet Merkezi'ndeki programda, kadına yönelik şiddet konulu skeç yapıldı.
AMASYA-Gümüşhacıköy Belediyesi'nce yapılan parka Özgecan Aslan'ın adı verildi.

8 MART'I TWİTTER'DA KUTLADIK

8 Mart Twitter'da da büyük bir farkındalık hareketine dönüştü. #YesAllWomen, #YouOkSis, #WhyIStayed, #changetheratio, #NotBuyingIt ve benzeri konular da Twitter kullanıcıları tarafından başlatılan hashtag aktivizminin gücünü gösterdi. Kadın sorunlarına yönelik farkındalık oluşturan hesaplardan biri de Emma Watson oldu. Watson'un (@EmWatson) Birleşmiş Milletler'de yaptığı, #HeForShe kampanyasını başlatan konuşmasından sonra "feminizm" konusunda gönderilen Tweet sayısında patlama yaşandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar Günü'nde Özgecan hassasiyeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN