Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''ya büyük şok! Mal varlıklarına...

Giriş Tarihi: 9.3.2015 13:53
'Paralel Yapı'ya büyük şok! Mal varlıklarına...

TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, "" soruşturmasına ilişkin, "Bu yapıyla ilgili olarak, terör örgütü olabileceği düşüncesiyle soruşturma başlatıldığına göre, eğer terör örgütü olduğu kabul edilirse buna yardım edenler teröre finansman sağlamış olacak. Dolayısıyla, teröre finansman sağlayanlarla ilgili kanun var, o kanun gereğince bütün mal varlıklarına mahkemelerce el konulabilir" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu Başkanvekili, Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, 17-25 Aralık sürecinden sonra Türkiye'de bir hareket başladığını belirterek, çoğu yerde birçok soruşturmanın yürütüldüğünü söyledi.

Türkiye'nin hangi ilinde kanunsuz telefon dinlemeleri yapıldıysa bunların hepsinin ortaya çıkartılacağını ifade eden Köylü, "Bunu yapanlar hakkında gerekli işlemler yerine getirilerek soruşturma açılacak. Türkiye genelinde, Ankara ve İstanbul Başsavcılıkları tarafından bu yla ilgili olarak bir suç soruşturması başlatıldı, ciddi bir soruşturma bu. Bu yapının, bir terör örgütü olarak değerlendirilmesi söz konusudur. Öncelikle, bir suç örgütü olarak kabul edildi ve ilgililer hakkında bu suç örgütünün işlediği fiillerden dolayı soruşturma başlatıldı, akabinde geçmişiyle değerlendirilince bunun bir terör örgütü olabileceği konusu gündeme geldi" diye konuştu.

Köylü, devletin nizamını, anayasal düzeni ve TBMM'nin görevini yapmaya engellemeye yönelik faaliyetlerin, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırıldığını hatırlatarak, bu faaliyetleri icra edenlerin terör örgütü olarak kabul edildiğini vurguladı.

Terör örgütü ve suç örgütü arasındaki ayrıma değinen Köylü, şöyle devam etti:

"Sadece suç örgütü olursa, bu örgüte nereden, ne şekilde yardım eden olursa olsun, örgüte yardım etmek suçundan ceza alırlar. Bunu vatandaşımızın bilmesinde fayda var. Bunda ısrar eden olursa o, onun bileceği iş. Onu kendisi düşünür. İkincisi, eğer terör örgütü olarak kabul edilirse, çünkü terör örgütü adı altında soruşturma var şu anda. O soruşturmanın durumuna göre, örgüte finansman sağlayan kişi konumuna girer. Bu yapıyla ilgili olarak, terör örgütü olabileceği düşüncesiyle soruşturma başlatıldığına göre, eğer terör örgütü olduğu kabul edilirse buna yardım edenler teröre finansman sağlamış olacak. Dolayısıyla, teröre finansman sağlayanlarla ilgili kanun var, o kanun gereğince bütün mal varlıklarına mahkemelerce el konulabilir."

Hakkı Köylü, vatandaşların bu durumu öğrenmesi gerektiğine işaret ederek "Bu işin temelinde bu var. Ondan sonrası herkesin düşüncesine kalmış. Herkes, kendisini ona göre ayarlar. Şimdi bazıları der ki, 'bu tehdit midir?' Yok. Kimseyi tehdit falan etmiyorum, kimseyi tehdit etmek gibi falan bir düşüncemiz yok ancak bu bilgilendirmedir. Vatandaş bunu bilmeyebilir, böyle bir tehlikenin var olduğunu düşünerek herkes ona göre hareket etsin" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paralel Yapı'ya büyük şok! Mal varlıklarına...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN