Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğum karnında gazlı bez unutuldu

Diyarbakır’da özel bir hastanede sezaryen ile doğum yapan hemşire 27 yaşındaki Emel Çoldur’un karnında gazlı bez unutuldu. Ameliyat sırasında doktorun ’Spanç kaybettik’ sözünü duyduğunu belirten ve şiddetli ağrı nedeniyle röntgen çektiren Çoldur, karnında gazlı bez unutulduğunu öğrenince suç duyurusunda bulunup, 41 bin liralık tazminat davası açtı.

Giriş Tarihi: 13.3.2015 12:23 Güncelleme Tarihi: 13.3.2015 12:24
Doğum karnında gazlı bez unutuldu
Diyarbakır'ın Çermik İlçesi'nde 112 Acil sağlık Hizmetleri İstasyonu'nda hemşire olarak görev yapan Emel Çoldur, geçen Aralık ayında doğum yapmak üzere il merkezindeki özel Hastaneye yattı. Sezeryan yöntemiyle Eslina Emel adı verilen bir kız çocuğu doğuran Çoldur, iddiaya göre ameliyat sırasında doktorun 'spanç kaybettik' (gazlı bez kaybettik) sözünü duydu. Bir süre sonra şiddetli Ağrıları başlayan Çoldur, sağlık görevlisi olması nedeniyle doktorun ameliyat sırasında konuştuğu kayıp gazlı bezin karnında unutulduğundan şüphelenip aynı hastanede röntgen filmi çektirdi. Röntgende karnında rulo şeklinde gazlı bez unutulduğu ortaya çıkan Emel Çoldur, ameliyat edilerek, unutulan gazlı bez çıkarıldı.

Hemşire Emel Çoldur, polis memuru eşi Hüseyin Çoldur ile birlikte avukatları Hülya Tuba Çandır aracılığıyla hastane hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunup 41 bin liralık tazminat davası açtı. Dilekçesinde,

röntgen filmi ve raporları delil olarak gösterip müvekkilinin karnında gazlı bez unutulduğunu belirten avukat Çandır, kanaması olduğu halde iyileşmeden taburcu edildiğini savundu. Çandır, "Olay ortaya çıktıktan sonra ikinci kez ameliyat olması gerektiği söylenerek yeniden imza alınmaya çalışılmıştır. Lokal anestezi ile kapalı ameliyat yapılacağı söylenmesine rağmen aynı gün içinde genel anestezi yapılarak uyutulmuştur. Ameliyat yeri yeniden kesilerek ikinci kez ameliyat edilmiştir. Müvekkil iki ameliyat olmasına ve şikayetleri devam etmesine rağmen hastaneden taburcu edilmiştir. Ağır tıbbi hataya maruz kalan müvekkilim bebek emzirdiği halde tekrar uyutularak narkoz ve uyuşturucu ilaçlara maruz kalmıştır. İkinci ameliyata rıza göstermediği için yapılan işlem yasal düzenlemeye aykırıdır. Müvekkil bu hata yüzünden ruhsal çöküntü yaşamıştır. Sağlığı halen düzelmemiş ve tedavisi devam etmektedir. Müvekkilin eşi zorla evrak imzalatılmak istendiği için sinir krizi geçirmiş, kendisine yatıştırıcı iğne yapılmıştır. Müvekkilin hayatı dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle riske atılmıştır" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğum karnında gazlı bez unutuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN