Yurtta cinsel istismar iddiası için 3 müfettiş

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Harput Bakım, Sosyal ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan 4 kıza cinsel istismar iddialarını 3 müfettişle araştıracak

Giriş Tarihi: 13.3.2015
Yurtta cinsel istismar iddiası için 3 müfettiş
Elazığ'daki Harput Bakım, Sosyal ve Rehabilitasyon Merkezi'nden kaçan ve jandarma tarafından bulunan 4 kız çocuğu yurtta "cinsel istismar" ve "şiddet"e maruz kaldıklarını öne sürdü. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmada yurtta kalan diğer kızların da ifadesi alındı. Kızların, bazı görevlilerin cinsel istismarına maruz kaldıkları, 2 kızın intihara kalkıştığı belirtildi. "Cinsel istismar" ve "suçu gizleme" suçlarından yürütülen savcılık soruşturmasında 6 şüphelinin ifadesi alındı.

2007-2012 ARASINDA...
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da iddialarla ilgili ayrı bir soruşturma başlattı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, 2007-2012 arasını kapsayan ve Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen iddialara ilişkin soruşturmanın yanı sıra üç müfettişin görevlendirildiği bildirildi. Ayrıca kuruluş müdürü ve ismi geçen tüm personelin açığa alındığı da belirtildi. 18 yaş altı kız çocuklarının kaldığı Harput Bakım, Sosyal ve Rehabilitasyon Merkezi'nin binasının 2013'te kapatıldığı ve çocukların Çocuk Evleri Sitesi'ne nakledildiği öğrenildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam da Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada "Olayın üzerine sonuna kadar gidilecektir. Bir daha böyle olaylar yaşanmaması için gerekli tedbirler alınacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurtta cinsel istismar iddiası için 3 müfettiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN