Beyoğlu Harvard'da örnek vaka olacak

Beyoğlu, görücüye çıktığı Cannes'da ilgi odağı oldu. Harvard Üniversitesi Tasarım Okulu Başkanı Kohn, Beyoğlu'nu örnek vaka olarak inceleyebileceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 14.3.2015
Beyoğlu Harvard'da örnek vaka olacak
Fransa'nın Cannes kentinde 26'ncısı düzenlenen gayrimenkul fuarı MIPIM 2015'te Beyoğlu, uluslararası şirketlerin ilgi odağı oldu. Beyoğlu'nun son ziyaretçisi dünyaca ünlü bir mimar ve akademisyen olan Harvard Üniversitesi Tasarım Okulu Başkanı Prof. Eugene Kohn oldu. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kohn'a ilçede hayata geçirdikleri ve geçirecekleri projeleri, ilçenin 3 boyutlu maketi üzerinde anlattı. Dünyanın en ünlü mimarlık şirketlerinden Kohn Pedersen Fox Associates'in (KPF) kurucu üyelerinden de olan Prof. Eugene Kohn, Beyoğlu projelerini çok yaratıcı olarak nitelendirdi. Projelerden çok etkilendiğini ifade eden Kohn, bunun Harvard'da örnek vaka olarak inceleyebilecekleri önemli bir başarı öyküsü olduğunun altını çizdi. Kohn, Demircan'ı tasarım okulu öğrencilerine ders vermesi için Harvard Üniversitesi'ne davet etti. Beyoğlu'ndaki projelerin sakinlerinin hayat kalitesini yükseltecek şekilde duyarlı bir şekilde tasarlandığını ve çok yaratıcı olduklarını vurgulayan Kohn, İstanbul'un heyecan verici bir şehir olduğunu, mutlaka bir parçası olmayı umut ettiklerini söyledi.

UFUK AÇICI TECRÜBE OLACAKTIR

Kohn, şu değerlendirmelerde bulundu: "Sayın Başkan'ın şehre nasıl tutkuyla yaklaştığını gördüm. İnsanların hayatlarını nasıl iyileştirdiğini gördüm. Ben de Harvard Üniversitesi'nde bir şehrin nasıl iyileştirilebileceği, insanların hayatlarının nasıl güzelleştirilebileceği konusunda dersler veriyorum. Bu projeler dersler için faydalı olacaktır. Eğer sayın Başkan Harvard'a gelip sunum yapacak olursa, özellikle öğrenciler için ufuk açıcı bir tecrübe olacağını düşünüyorum." Demircan da "Uluslararası alanda Harvard gibi önemli bir üniversitede yaptığımız çalışmaların dikkate değer bulunması doğru yolda olduğumuzun göstergesidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyoğlu Harvard'da örnek vaka olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN