Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erol Büyükburç'un cenazesinde olay çıktı

Geçtiğimiz günlerde evinde ölü bulunan Ünlü sanatçı Erol Büyükburç'un İstanbul Levent Camii'ndeki cenaze töreninde olay çıktı.

Giriş Tarihi: 14.3.2015 15:27 Güncelleme Tarihi: 14.3.2015 16:01
Erol Büyükburç'un cenazesinde olay çıktı
İmamın helallik istediği sırada camiye sonradan gelen iki kişi "Hakkımızı helal etmiyoruz" diye bağırdı. Cemaatin tanımadığı bu kişiler, tepki üzerine camiden uzaklaştırıldı. İki kişi " Bunlar gençlerimizi yozlaştırdı" diyerek protestosunu sürdürdü.

Cenazeye katılanlar ise "Şov yapıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi. Tepkiler üzerine 2 kişi camiden çıkarıldı. Ancak Büyükburç'un yakın çevresinden bazı kişiler, bu kişilerin peşinden gitti.

CENAZEDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Tepki Levent'in ara sokaklarında sürdü. Araya Beşiktaş Belediyesi zabıta ekipleri girmeye çalıştı. Ancak tepki zaman zaman tekme ve yumruklu hale dönüştü. Bu kişiler, kim oldukları sorusuna "Biz Türk öz halkıyız" karşılığını verdi. "Neden hakkınızı helal etmiyorsunuz" sorusuna da "Bunların açtığı yolda gençlerin ne hale geldiğini görüyorsunuz" karşılığını verdi. Olaylar ara sokaklarda uzun süre devam etti.

Törende İstanbul Valisi Vasip Şahin de yer alıyordu. Ancak olaylar sırasında çevrede hiçbir polisin olmaması dikkat çekti. Cenazeyi karıştıran 2 kişi, zabıtalar tarafından uzaklaştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erol Büyükburç'un cenazesinde olay çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN