Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sayısal Loto çekilişi - Sayısal Loto 14 Mart sonucu (957.HAFTA)

Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı. Sayısal Loto 957. hafta sonucunaq göre 6 bilen 1 kişi 5 milyon 218 bin 414 lira kazandı.

Giriş Tarihi: 14.3.2015 20:47 Güncelleme Tarihi: 15.3.2015 02:14
Sayısal Loto çekilişi - Sayısal Loto 14 Mart sonucu (957.HAFTA)
Sayısal Loto'da 957. hafta çekilişinde kazandıran numaralar 7, 8, 19, 24, 29 ve 41 olarak belirlendi. Milli Piyango Sayısal Loto 14 Mart çekiliş sonuçlarına göre 5 milyon liralık büyük ikramiye 1 kişinin oldu. Sayısal Loto sonuçlarına göre ikramiye bu hafta İstanbul Fatih'e çıktı.

6 bilen bir kişi 5 milyon 218 bin 414 lira 85 kuruş ikramiye kazandı

Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen bir kişi, 5 milyon 218 bin 414 lira 85 kuruş ikramiye kazandı.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 195 kişi 4 bin yüzer lira, 4 bilen 12 bin 430 kişi 48 lira ellişer kuruş, 3 bilen 230 bin 704 kişi 7 lira otuz beşer kuruş ikramiye alacak.

Kazanan talihlinin kuponunu İstanbul Fatih'ten yatırdığı bildirildi. Çekilişte, 8 milyon 316 bin 444 lira 25 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan KDV olarak 1 milyon 987 bin 444 lira 37 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 1 milyon 110 bin 408 lira 6 kuruş kamuya aktarılacak.GEÇEN HAFTAKİ SONUÇLAR...

Geçen hafta Sayısal Loto çekiliş sonuçları kazanan numaralar 01-21-22-23-33-35 olarak açıklanmıştı, ancak büyük ikramiye ikinci kez devretmişti.

Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto7'nun bu haftaki çekilişi yapıldı.

Sayısal Loto7'da 956. hafta çekilişinde kazandıran numaralar 1, 21, 22, 23, 33 ve 35 olarak belirlendi.

6 bilen çıkmayınca 3 milyon 319 bin 608 lira devretti

Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen çıkmayınca, 3 milyon 319 bin 608 lira 1 kuruş devretti.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre; bu haftaki çekilişte 5 bilen 203 kişi, 3 bin 629 lira yetmiş beşer kuruş, 4 bilen 10 bin 895 kişi, 50 lira seksen beşer kuruş, 3 bilen 209 bin 822 kişi, 7 lira kırk beşer kuruş ikramiye alacak.

Çekilişte, 2 milyon 854 bin 23 lira 90 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan KDV olarak 1 milyon 831 bin 141 lira 83 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 1 milyon 22 bin 950 lira 12 kuruş kamuya aktarılacak.

SAYISAL LOTO NEDİR NASIL OYNANIR?

Sayısal Loto, tüm dünyada sevilen ve çokça tercih edilen bir şans oyunudur. Sayısal Loto 6/49, ülkemizde 16 Kasım 1996 tarihinden itibaren oynatılmaya başlanmıştır. Ülkemizde Milli Piyango teşkilatı tarafından düzenlenir ve yetkilendirilmiş kişisel bayiler tarafından satışı gerçekleştirilir. Sayısal oyunlar kategorisindeki en çok tutulan oyun Sayısal Loto'dur. Katılımcılarının sayısı yüksektir ve her işlek caddede bir Sayısal bayisi bulmak mümkündür. Sayısal oyunların tümü, sadece yetkili bayiler aracılığıyla oynanabilirler. İnternet ortamında oynatılmaları yasaktır.

Sayısal Loto nasıl oynanır sorusunun cevabı basittir; Oynamak istediğiniz kolon sayısını görevliye söyler ve kolonların otomatik olarak doldurulmasını sağlarsınız. Bundan sonra yapacağınız tek şey, ücretini ödeyip biletinizi teslim almak olacaktır. Sayıları kendiniz belirlemek istiyorsanız, boş kupon alıp seçtiğiniz sayıların üzerlerini kalemle işaretlemeniz gerekir. 1′den 49′a kadar olan sayıların içinden sizin belirleyeceğiniz 6 adedini seçmek suretiyle toplamda 3, 4, 5 yada 6 adet doğru tahminde bulunmaya çalışırsınız. İkramiyeler 3′den fazla doğru tahminde bulunan katılımcılar arasında paylaşılır. Seçtiği altı adet sayıdan altısı da çekilişte çıkan katılımcılar büyük ikramiyeye hak kazanırlar. Büyük ikramiye milyon liranın üzerindedir.

Sayısal Loto çekilişlerinin basın duyurusu, her hafta Cumartesi günü saat 21:30′dan sonra yapılır. Her hafta yapılan çekilişlerde 6 bilen çıkmadığı taktirde, büyük ikramiye bir sonraki haftaya devreder. Devir ikramiye miktarını katladığından, katılımcı sayısını da arttıracak ve sonraki haftanın büyük ikramiye miktarı da bununla doğru orantılı olarak artacaktır. Çok fazla devir gerçekleştiği göz önünde bulundurularak, yapılan bir değişiklikle 3 haftadan fazla arka arkaya devir gerçekleşmesini önlemeye yönelik bir program değişikliğine gidilmiştir. Buna göre, 4 hafta üst üste 6 bilen çıkmayıp büyük ikramiyenin devretmesi durumunda. Büyük ikramiye 5 bilen yada 5 bilen de çıkmaması halinde 4 bilenler arasında paylaştırılacaktır.

Kazanılan ikramiyeler için elbette bir zaman aşımı süresi mevcuttur. Bu süre bir (1) yıldır ve tahsil edilmeyen ikramiyeler Milli Piyango'ya kalmayıp hazineye devredilecektir. Her yıl çok yüksek miktarda ikramiyenin tahsil edilmediği ve bu kaynağın yol, su gibi işlerde kullanıldığı yetkililerce bildirilmektedir. Bunun sebebinin doğru kontrol edilmeyen yada kaybedilen biletler olabileceği gibi, tahrip edilmiş biletlerin de fazlalığı dikkati çekilmektedir. Tahrif edilmiş (üzerinde değişiklik yapılmış), yırtılmış, yada iptal edilmiş biletler için ödeme yapılmaz. İbraz edilen bilete ödeme yapılabilmesi için, biletin üzerindeki barkot, çekiliş sayıları, güvenlik numarası ve ayrıca biletin arkasında basılı olan bilet no'sunun net okunacak kondisyonda olması gereklidir. (Bilet sadece yırtılmış fakat bunun dışında tamamen iyi durumdaysa yine de başvurabilirsiniz. Orjinalliğine yönelik yapılacak teknik incelemeden sonra kabul edilip edilmeyeceğine karar verilir.)

Kupon üzerinde seçilen altı adet sayıdan toplamda 3 veya 4 adedini doğru tahmin edebilen katılımcılara ikramiyeleri Sayısal bayilerince ödenir.
5 adet sayıyı doğru tahmin eden katılımcılara ödeme bayi veya Milli Piyango İdaresi tarafından yapılır.
6 adet sayının tamamını doğru tahmin eden katılımcılaraysa ikramiyeleri Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından ödenir.

Henüz reşit olmayan 18 yaşın altındakiler, Sayısal Loto 6/49 oynayamazlar. İkramiye çıkmış ve ibraz ettikleri biletlerine ödeme yapılmasını isteyemezler. Henüz reşit olmayanlara Sayısal Loto 6/49 oynatmak kanunen suç teşkil eder.

Sayısal Loto Biletinize Dikkat Edin

Biletinizi aldığınızda işaretlediğiniz sayıların terminal tarafından bilete doğru şekilde basıldığını gözle kontrol edin. Bileti katlamayın, buruşturmayın ve asla yırtmayın. Yırtılmış biletler tamamen geçersiz sayılırlar! Biletinizi başkasına vermeyin ve çekiliş sonuçları açıklanana kadar her biletin kazanan bilet değerinde olduğunu unutmayın.

Bilet Üzerinin İmzalanmasının Hukuki Bağlayıcılığı Var mıdır

Milli Piyango İdaresinin gerçekleştirdiği şans oyunlarının hepsinde geçerli olmak üzere; Resmi belge sayılan biletlerin arkasına, isim, soyad yazılarak imzalanması tavsiye olunur. Bu bir güvenlik önlemidir ve hukuki bağlayıcılığı da vardır! Zaten, şanslı katılımcılar özüllerini almak üzere MPİdaresi yada herhangi bir şubesine başvurduklarında. Biletleri sahiplenmeleri ve kendilerinin olduğunu ispat etmeleri için, biletlerinin arkasına isim, soyad yazarak imzalamaları istenir. Biletler haricinde sayısal oyunlarda kullanılan kuponlar ise sadece bir oyun oynama aracıdır.

Bilet Ortaklığı Mümkün müdür

Evet mümkündür! Bununla ilgili olarak, Yargıtay 4.Hukuk Dairesinin 1989/11034E., 990/6200 K. ve 10.04.1990 tarihli kararlarında belirtildiği üzere "Bilet ortaklığı, Piyango bileti üzerindeki imzanın, ortaklığa delalet etmesini ifade eder." Milli Piyango yetkilileri bilet üzerinde imzası olan kişi gelmedikçe ikramiyenin ödenmediğini de belirtmektedirler!

Sayısal Loto Nereden Alınır

Sayısal Loto yetkili Sayısal Oyun bayileri aracılığıyla oynanabilir. Yetkili bayililer şu alanlarda faaliyet gösteriyor olmak durumundadırlar; Süpermarketler, marketler, gazeteciler, tekel ürünü satıcıları, kuruyemiş satıcıları, büfeler, bilgisayar ve/ya müzik CD'si satanlar, cep telefonu satıcıları, Spor Toto, Ganyan bayileri. Oyuna ait bilet ve bu biletleri basan terminal cihazları, sadece bu işlerle uğraşan yetkili Sayısal bayilerinde bulunur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sayısal Loto çekilişi - Sayısal Loto 14 Mart sonucu (957.HAFTA)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN