Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatlıses'ten Köse'ye 'telif' davası

İbrahim Tatlıses, eski şarkılarından oluşturduğu albümü kendisinden izin almadan piyasaya sürmekle suçladığı Erol Köse'ye 35 bin liralık tazminat davası açtı

Giriş Tarihi: 16.3.2015
Tatlıses'ten Köse'ye 'telif' davası
ABD'de tedavi gören İbrahim Tatlıses, eski şarkılarından oluşan "Tatlıses Klasikleri" adlı albümü kendisinden izin almadan piyasaya sürdüğünü ileri sürdüğü prodüktör Erol Köse'yi dava etti. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne avukatı Hayati Şahin aracılığıyla dava açan İbrahim Tatlıses, kendisinden izin alınmadan eski şarkılarının yeniymiş gibi yayımlandığını iddia etti. Dilekçedeki iddialara göre "Tatlıses Klasiği" isimli albümü 10 Ocak 2014'te piyasa çıkaran Köse, albümde Tatlıses'in eski şarkıları ve fotoğraflarını da kullandı. Söz konusu albümde bazı şarkıların söz yazarlarının yanlış yazıldığı da görüldü. Albümün kapak fotoğrafında ise İbrahim Tatlıses'in 2005'te çıkardığı "Sizler İçin" adlı albümündeki kapak fotoğrafı kopyalandı. Tatlıses'in güneş gözlüklü fotoğrafı kopyalanarak davalıların izin almadan piyasaya sürdükleri "Tatlıses Klasikleri" albümünde kullanıldı.

'ŞİMDİLİK' 35 BİN TL İSTEDİ
Erol Köse'nin, bir sanatçının albüm çalışmaları sırasında eski albümünü basmanın ne anlama geldiğini çok iyi bildiğini dava dilekçesinde anlatan avukat Hayati Şahin, "Erol Köse haksız kazanç temin etme peşindedir. 'Tatlıses Klasikleri' adlı davalık albüm ve içindeki fotoğraflar, müvekkilimden izin alınmadan piyasaya sürülmüştür. Dava konusu albümün piyasadan toplatılmasını, albümün satışının ve dağıtımının durdurulmasını talep ediyoruz. Şimdilik 5 bin lira maddi tazminat ile 30 bin lira manevi tazminatın davalılardan tahsiline karar verilmesini istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatlıses'ten Köse'ye 'telif' davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN