Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çanakkale'nin adını dünyaya duyuruyoruz'

Denizcilik, oto kiralama ve gıda sektörüne kadar geniş bir alanda faaliyet gösteren Miller şirketler grubu bu yıl holding oluyor. Şirket Yöneticisi Mert Mildon, 2023 vizyonu olarak 1 milyar dolar ciro hedeflediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 18.3.2015
'Çanakkale'nin adını dünyaya duyuruyoruz'
Çanakkale isminin daha fazla uluslararası iş dünyasında duyurulmasına çalıştıklarını belirten Miller Şirketler Grubu Yöneticisi Mert Mildon, Miller şirketlerinin 2015 yılında holding bünyesi altında toplanacağını belirtti. 2023 vizyonu olarak Miller Holding'in 1 milyar dolar ciro hedeflediklerini belirten Mert Mildon "Yurtdışındaki görüşmelerimizde Çanakkale, Gelibolu, Truva gibi isimleri zikrettiğimizde dikkatler bir anda bize çevriliyor. Dünyanın ilgisini çeken bir şehirdeyiz. Sadece Çanakkale Savaşları ile değil bu ilginin sebebi, aynı zamanda Truva ismi de bize bakışları değiştiriyor. Bu yıl bitecek olan Truva müzesi ile daha fazla tanınır olacağız. Bizlere düşen görev Çanakkale ve Truva adını her vesile ile yurtdışında daha fazla duyurmak" dedi. 2015 yılında Çanakkale'ye çok sayıda yabancı turist geleceğini söyleyen Mildon, özellikle VIP müşterilerde bir artış beklediklerini belirtti. Mildon, "Merkezi İstanbul'da bulunan araç kiralama şirketimize lüks segmentte yeni araçlar aldık. Bununla beraber bir helikopter ile hava taşımacılığı da ilgi alanımıza girdi. Kiralama hizmetlerine toplamda 9.5 milyon dolarlık yatırım yaptık" dedi.

'HER ŞEY GÜZEL OLACAK'
Yatırım yaptıkları sektörler nedeniyle bir insanın yaşamındaki ihtiyaçların önemli bölümünün tedarikçisi konumuna geldiklerini kaydeden Mert Mildon, hizmetlerinde kalitenin her zaman öncelikleri olduğunu vurguladı. Mildon: "İnsanımıza hizmet ettiğimizin bilincindeyiz. Bu nedenle hangi sektöre girdiysek hep önce kaliteli hizmet sunmamız gerektiğini biliyoruz. Rahmetli babamız Turhan Mildon, sık sık 'Her şey güzel olacak' derdi. Her şeyin güzelini ise işlerimizdeki kalite ile sağlıyoruz" diye konuştu.

'KONUT SEKTÖRÜNDE DE İDDİALIYIZ'
Konut ve oto kiralama sektöründe de başarılı yatırımlara imza attıklarını ifade eden Mert Mildon, "Satış konularında müşteri memnuniyetini yakalamış durumayız. Bu nedenle son 10 yıldır Çanakkale'de araç satış pazarı lideriyiz. Aynı şekilde insanlarımızın araç akaryakıt ihtiyaçlarını karşılayacak 10'dan fazla istasyonumuz var. Müşteri ve çalışan memnuniyeti nedeniyle akaryakıt satış pazarında ilk 5'te bulunuyoruz. Gıda ihtiyaçları için İstanbul, Çanakkale ve Gelibolu'da Miller Gıda olarak müşterilerimize hizmet sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

ANZAK VE TÜRK'ÜN ANI DEFTERİ...
Çanakkale Savaşları'nın Türkiye açısından önemi olduğu kadar Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkeler açısından da önemli olduğunu belirten Mert Mildon, bu ülkelerin Çanakkale'de bir millet olmanın önemine vardıklarını belirtti. Mildon yaşadığı bir anıyı şöyle anlattı: "Çanakkale'de TroySkal ismiyle temsilciğini yaptığımız uluslararası turizm profesyonellerinin kurduğu SKAL International'ın şubatta İstanbul'da gerçekleşen toplantısında SKAL International'ın başkanı bir Türk, başkan yardımcısı ise dedesi Çanakkale'de şehit olmuş Yeni Zelandalı'ydı. Önce Yeni Zelandalı torun, şehit olan dedesinin günlüğünden bir günü okudu. O bitince bu kez Türk subayın günlüğünden aynı günü Türk torun okudu. Savaşın iki karşıt cephesindeki askerlerin aynı günde neler yaşadıklarını içimiz burkularak dinledik."

YAT YARIŞLARI SINIR TANIMIYOR

İlki 2014'te yapılan Turhan Mildon Yat Yarışları'nın bu yıl farklı bir boyut kazanacağının altını çizdi. İngiltere, Fransa, Avustralya gibi ülkelerden katılan sporcularla Turhan Mildon Yat Yarışları'nın uluslararası boyuta ulaşacağını ifade eden Mildon, "Çanakkale- Bozcaada-Gökçeada ve Saros körfezinin içinde olduğu bir parkur belirlendi. Yarış, Çanakkale'de sonlanacak. Bu etkinlikte, 24 Nisan Anzak koyundaki şafak ayininin bir benzerini Hamzakoy bölgesinde yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çanakkale'nin adını dünyaya duyuruyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN