İhbar eden kişinin yeğenini kaçırdı

Üzerinde 3 ruhsatsız silah yakalattığı için işinden kovulan Sadık K., kendisini ihbar ettiğini düşündüğü kişinin yeğenini kaçırıp fidye istedi

Giriş Tarihi: 18.3.2015
İstanbul Bağcılar'da bir otogaleride çalışan Sadık K.(30), üzerinde 3 silah yakalanması üzerine kendisini ihbar etmekle suçladığı turizm bürosu işleten Hasan Basri K.'nın yeğeni Yalçın K.'yı rehin alarak 14 bin 800 lira aldı. Polis operasyonuyla ele geçirilen Sadık K. tutuklandı. Bir oto galeride çalışan Sadık K. üzerinde 3 adet silah yakalatınca işten atıldı. İhbarı aynı caddede bulunan turizm şirketi işleten Hasan Basri K. ve ve ortağı Murat Ç.'nin yaptığını düşünen Sadık K. zararına karşılık 45 bin lira para istedi. Para verilmeyince de Hasan Basri K.'nın yeğeni Yalçın K.(33)'yı silah zoruyla kaçırdı.

KAHVEHANEDE SAKLADI

Hasan Basri K.'dan önce 5 bin 600 lira alan zanlı rehin tuttuğu ve kahvehanede sakladığı Yalçın K.'yı serbest bıraktı. Sadık K., 2 gün sonra da işyerine gelerek silah zoruyla 9 bin 200 lira daha aldı. Yakasını kurtaramayacağını anlayan Hasan Basri K. şikayetçi oldu. Evine yapılan baskında Sadık K. 2 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca ve yaklaşık 150 mermi ile birlikte yaklandı. Sadık K. tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhbar eden kişinin yeğenini kaçırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN