Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Marka kent olacağız'

ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Çanakkale'yi bir marka kent yapabilmek için projeler hazırladıklarını söyledi. Engin, kongre ve fuar merkezi, Ar-Ge merkezi, Çanakkale Evi gibi projelerinin kentin yenilenen yüzü olduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 18.3.2015
'Marka kent olacağız'
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın 6 bin üyeyi temsil eden 86 yıllık bir kurum olarak, kent ekonomisinin daha da hızlı gelişimine katkı sağlayacağını vurgulayan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin, odanın yerelde kalkınmaya en büyük desteği veren meslek kuruluşu olduğunu belirtti. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın aynı zamanda, projeleriyle kentinde hep ilklere imza atan sayılı kurumlardan biri olduğunu altını çizen Başkan Engin, "Odanın gündeme getirdiği, yapılmasını istediği tüm projeler de Çanakkale'nin projeleridir ve Çanakkale'den kazanç sağlanmasını değil Çanakkale'ye kazanç sağlamayı hedeflemektedir" şeklinde konuştu. Engin, 2013'te açılan Çanakkale Evi'nin kenti hak ettiği konuma taşımak, yerli ve yabancı turistlere ilk adımda verilen hizmetin kalitesini artırmak için yapıldığını belirtti. Burada Çanakkale hakkındaki bütün bilgi ve eserlerin, ürünlerin, Çanakkale Savaşları'nda kullanılan malzemelerin Çanakkale temalı resim sergilerinin, Çanakkale ile ilgili kitapların, filmlerin yer aldığını belirten ÇTSO Başkanı, Çanakkale Evi Projesi kapsamında, Çanakkale'nin merkezi noktalarına yerleştirilen 7 adet kiosk ile Çanakkale'ye dair her bilgiyi yerli ve yabancı ziyaretçilerimize sunuluyor. Çanakkale zaferinin 100. yıldönümü için ÇTSO'nun özel projelerinden biri olan Games of Troy'un tanıtımı gerçekleştirildi. Çanakkale'nin bütün dünyada tanınan en önemli değeri olan Troya'nın, bütün dünya gençlerini Çanakkale'de buluşturan, yarıştıran bir performans parkurunda hayat bulmasını hedefleyen Games of Troy'u 2015'te uluslararası yarışmacıların katılımları ile tüm dünya tanıyacak" dedi.

ÇANAKKALE AR-GE MERKEZİ
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Teknoparkı'nın ilk hizmet binası olan ÇTSO Ar-Ge Merkezi'nin 2013'te tamamlanarak üniversiteye teslim edildiğini ve 2014'te açıldığını da ifade eden Engin, "ÇTSO Ar- Ge Merkezi, ileri teknoloji ile Çanakkale'ye yeni bir ufuk açarak katma değeri yüksek üretimlere ev sahipliği yapmaya başladı ve yüksek teknoloji firmalarından gelen yoğun talep ile tamamen doldu. ÇTSO, Çanakkale'ye ikinci Ar-Ge Merkezi'ni kazandırmak üzere Meclis kararı almış ve proje çalışmalarını başlatmıştır. Yeni yapılacak olan büyük Ar-Ge binası için ise tekrar ön başvurular alınmaya başlandı" dedi.

YENİ LOGO YAPILDI
ÇTSO'nun Çanakkale'de turizmin gelişmesi için başlattığı "Çanakkale Turizmde Yeni Markasını ve Değerlerini Ortaya Çıkartıyor" projesi kapsamında yeni bir Çanakkale logosu yaptırıldığını ifade eden Engin, yeni logonun pek çok kurum tarafından da kullanıldığını belirtti. Engin, "Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılarak Çanakkale Valiliğine devredilen Piri Reis ve Haritaları Sergisi malzemelerinden oluşan interaktif müze geçtiğimiz yıl açıldı. Çanakkale Yat Limanı Projesi, Çanakkale Kruvaziyer İskele Projesi de gelişmekte olan projelerimiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Marka kent olacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN