Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tabuttan cenaze çıkmayınca cezayı yedi

İstanbul'da trafik ekiplerinin bu sabah yaptıkları denetimlerde emniyet şeridini kullanan bir cenaze aracının şoförüne, tabutta cenaze olmadığı öğrenilince ceza kesildi. Araçta cenaze taşıdığını söyleyen şoförün yalanını İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper ortaya çıkardı.

Giriş Tarihi: 18.3.2015 16:50 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 01:46
Tabuttan cenaze çıkmayınca cezayı yedi
İstanbul TEM Otoyolu'na bu sabah yapılan emniyet şeridi ihlali ve çakar lamba denetimlerinde ilginç görüntüler ortaya çıktı. Trafik ekipleri güvenlik şeridini ihlal eden ve gereksiz çakar kullanan sürücülere ceza yağdırdı. Ceza yiyen bazı sürücüler işlerinin acele olduğunu ve bu nedenle emniyet şeridini kullandıkların söylerken, bazıları polisin dur ihtarına bile uymadı. Güvenlik şeridini başta servis araçları ve çakar takılmış sivil plakalı otomobiller ihlal etti.

Denetime İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper de katıldı. İstanbul'un en önemli sorunlarından birinin trafik sorunu olduğuna dikkat çeken Alper, "Valiliğimize ve emniyet müdürlüğümüze en çok sorular sorular emniyet şeridi ihlalleri ve çakar lamba ile seyahat eden araçlarla ilgili. Biz günlük ortalama 50-60 araca çakar lambadan işlem yapıyoruz. Günde 100'den fazla araca da emniyet şeridinden işlem yapıyoruz. Bunlarla mücadelemiz devam edecek. Gördüğünüüz gibi ambulans gidiyor. İkisinde de hasta yok. 'Hasta almaya gidiyoruz' diyorlar. Ümraniye'den Sarıyer'e gidiyorsa bir araç hasta almaya bu akla mantığa uygun değil" ifadelerini kullandı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Tabuttan cenaze çıkmayınca cezayı yedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN