Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güneş tutulmasının korkutan kehanetleri

Güneş Tutulması 20 Mart 2015 Cuma günü gerçekleşecek. Peki Güneş Tutulması depreme sebep olur mu?

Giriş Tarihi: 19.3.2015 10:26 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 10:27
Güneş tutulmasının korkutan kehanetleri
20 Mart Cuma günü yaşanacak güneş tutulması saat 10.48'de başlayacak ve saat 12.55 'de bitecek. Güneş tutulmasını izlerken çıplak gözle bakılmaması uyarıları var. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Evren'in açıklamalarına göre Tutulma aslında Norveç'in açıklarındaki adalarda 'Tam Tutulma' olarak gözlenecek. güneş-tutulmasi-saat-kaçta.jpgAvrupa'nın güneyine doğru indikçe tutulma, parçalı tutulmaya dönüşecek.

GÜNEŞ TUTULMASI İÇİN EN İYİ SAAT

Tutulma ortası, yani Güneş'in en fazla kapanacağı an saat 11.51'de olacak. O anda güneşin yüzde 40'ı kapanacak. Güneş tutulmasını izlemek isteyenlerin bu saati kaçırmaması öneriliyor.

BU GÜNEŞ TUTULMASI 1999 DEPREMİNDEKİ GİBİ

20 Mart Cuma günü gerçekleşecek olan güneş tutulmasını pek çok astrolog 1999 depreminin olduğu zamankine benzetiyor. Bu sebeple de yeni bir deprem tetiklenmesi olabileceği iddiaları var. İddiayı dile getiren Astrolog Filiz Özkol, 20 Mart'ta yaşanacak Güneş tutulmasının Aslan burcunda gerçekleşeceğini ve aynı etkinin 1999 depreminde yaşandığını söyledi. Özkol, tutulmaların devlet adamlarına suikast, uçak kazası ve patlama gibi olayları gündeme getireceğini öne sürüyor.

ASTROLOG NURAY SAYARI GÜNEŞ TUTULMASI YORUMU

Ünlü astrolog Nuray Sayarı internethaber.com'a verdiği röportajda 20 Mart'taki güneş tutulması için önemli uyarılarda bulundu. Nuray Sayarı'ya göre 20 Mart güneş tutulması depremleri tetikleyebilir. Nuray Sayarı'nın güneş tutulması hakkındaki görüşleri şöyle;

-"2015 yılının Güneş tutulması 20 Mart'ta Balık-Başak burçları aksında gerçekleşecek. Bu tutulma depremin habercisi. Neptün de Balık burcunda olduğu için puslu duygular veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneş tutulmasının korkutan kehanetleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN