Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları

Giriş Tarihi: 19.3.2015 10:11
Süper Loto sonuçları

Merakla beklenen ve İdaresince her hafta perşembe günleri düzenlenen oyununun 383. hafta çekilişi bu akşam gerçekleştirilecek.

Her hafta Perşembe günlerinin şans oyunu olan 'da heyecan bu haftada devam edecek. Süper loto sonuçları bu hafta devretmeden geldiği için tahmini olarak 2-3 Milyon TL arasında ikramiye dağıtacak.

Geçtiğimiz iki haftadır Süper loto devredince ikramiye tutarı 6 Milyon TL olmuştu. Geçen hafta süper loto sonuçları Bursa/Osmangazi'ye çıkmıştı.Süper loto sonuçları idaresinin düzenlediği şans oyunları arasında en çok devreden şans oyunu olma özelliğini elinde tutuyor.

Süper loto sonuçları Milli Piyango İdaresinin düzenlediği şans oyunları arasında sayısal loto'dan sonra en çok oynanan olma özelliğini elinde tutuyor.

Süper loto sonuçları her hafta saat 21:15 ile 21:30 saatleri arasında açıklanmaktadır. Sonuçları sitemizden takip edebilirsiniz

Süper Loto'da geçen hafta ne oldu?

Süper Loto'da, geçen haftanın kazandıran numaraları 13, 19, 21, 24, 25 ve 50 olarak belirlendi.

Süper Loto çekilişinde 6 bilen bir kişi, 5 milyon 141 bin 895 lira 75 kuruş ikramiye kazandı.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, geçen haftaki çekilişte 5 bilen 54 kişi, 8 bin 25 lira ellişer kuruş, 4 bilen 4 bin 656 kişi, 100 lira yetmiş beşer kuruş, 3 bilen 106 bin 562 kişi, 7 lira ellişer kuruş ikramiye aldı.

Büyük ikramiyeyi kazanan talihli, kuponunu Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki bayiden yatırdı.

Geçen haftaki çekilişte, 6 milyon 843 bin 579 lira 75 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan kamuya KDV olarak 1 milyon 229 bin 839 lira 2 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak 687 bin 549 lira 90 kuruş aktarıldı.

SÜPER LOTO NASIL OYNANIR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.
Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.
Süper Loto'da ikramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.
İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.
Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.
Süper Loto oyununda büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir.
Süper Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,
(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süper Loto sonuçları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN