Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEM'de emniyet şeridi kontrolü

Giriş Tarihi: 19.3.2015 08:53 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 09:07
TEM'de emniyet şeridi kontrolü

Emniyet şeridi ihlali yaparak trafik denetimlerine yakalanan bir cenaze arabası şoförü, cezadan kurtulabilmek için akıl almaz bir yola başvurdu.

İstanbul'da trafik ekiplerinin bu sabah yaptıkları denetimlerde emniyet şeridini kullanan bir cenaze aracının şoförüne, tabutta cenaze olmadığı öğrenilince ceza kesildi. Araçta cenaze taşıdığını söyleyen şoförün yalanını İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper ortaya çıkardı.

İstanbul TEM Otoyolu'na bu sabah yapılan emniyet şeridi ihlali ve çakar lamba denetimlerinde ilginç görüntüler ortaya çıktı. Trafik ekipleri güvenlik şeridini ihlal eden ve gereksiz çakar kullanan sürücülere ceza yağdırdı. Ceza yiyen bazı sürücüler işlerinin acele olduğunu ve bu nedenle emniyet şeridini kullandıkların söylerken, bazıları polisin dur ihtarına bile uymadı. Güvenlik şeridini başta servis araçları ve çakar takılmış sivil plakalı otomobiller ihlal etti.

Denetime İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper de katıldı. İstanbul'un en önemli sorunlarından birinin trafik sorunu olduğuna dikkat çeken Alper, "Valiliğimize ve emniyet müdürlüğümüze en çok sorular sorular emniyet şeridi ihlalleri ve çakar lamba ile seyahat eden araçlarla ilgili. Biz günlük ortalama 50-60 araca çakar lambadan işlem yapıyoruz. Günde 100'den fazla araca da emniyet şeridinden işlem yapıyoruz. Bunlarla mücadelemiz devam edecek. Gördüğünüüz gibi ambulans gidiyor. İkisinde de hasta yok. 'Hasta almaya gidiyoruz' diyorlar. Ümraniye'den Sarıyer'e gidiyorsa bir araç hasta almaya bu akla mantığa uygun değil" ifadelerini kullandı.

TABUTTA CENAZE OLMAYINCA CEZA KESİLDİ

İçinde cenaze olmamasına rağmen çakar kullanan ve güvenlik şeridinden giden cenaze aracı da denetime takıldı. Emniyet şeridini ihlal ettiği hatırlatılan cenaze arabası şoförü, cezadan kurtulmak için akıl almaz bir yönteme başvurdu. Araçta cenaze olduğunu ve bir hastaneye götürdüğünü söyleyen şoför, çelişkili ifadeleri ile İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper'in dikkatini çekti. Alper şoförden arabayı kenarı çekmesini ve cenazenin bulunduğu bölümü açmasını istedi. Şoföre son kez tabutun içinde cenaze olup olmadığını soran Alper, aracın içine binerek bizzat kontrol etti. Bu sırada şoför de yalan söylediğini itiraf etti. Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper tarafından uyarılan şoför, 88 TL'lik emniyet şeridi ihlali cezasından kurtulamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEM'de emniyet şeridi kontrolü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN