cinayetinde şok iddia!

Mersin’in Tarsus ilçesinde hunharca öldürülen ’ın ailesinin avukatları, delillerin gizlenmesi ve ortadan kaldırılması aşamasında başkalarının da olma ihtimali üzerinde durduklarını, bu kapsamda Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan özellikle evin civarındaki ve muhtemel yol güzergahının kamera kayıtlarını talep etti.

Giriş Tarihi: 20.3.2015 16:27 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:38
Özgecan Aslan cinayetinde şok iddia!
Öldürülen üniversite öğrencisi 'ın ailesinin Mersin'deki avukatları, otopsi raporu ve kamera kayıtlarının ellerine ulaşmasının ardından yaptıkları açıklamada, cinayette zanlılar Ahmet Suphi A., babası Necmettin A. ve arkadaşı Fatih G. dışında özellikle delillerin gizlenmesi ve suçluların saklanması aşamasında başka şüpheliler de olabileceği ihtimali bulunduğunu söylediler. Bu nedenle mevcut kamera görüntüleri dışında Özgecan cinayetinde kullanılan minibüsün kullandığı muhtemel yol güzergahı ve evin civarındaki kamera kayıtlarını da Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan talep ettiklerini belirten avukatlar, "Farklı kamera kayıtları da olabileceğini düşünüyoruz. Çünkü cinayetin bir kısmının evin önünde işlendiği zaten ifadelerde geçti. Bu çerçevede olması muhtemel kamera kayıtlarında kim görünüyorsa incelenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Suçun, suçlunun ve delillerin gizlenmesi, saklanması ve bildirilmemesi yönünde üçüncü kişilerin de dahil olabileceğini düşünüyoruz. Daha çok delillerin gizlenmesi aşamasında başkalarının da olma ihtimalini düşünüyoruz. Olası şüpheli, suça karışmış olması ihtimali yüksek olan, yani delillerin gizlenmesi, suçlunun gizlenmesi, delillerin ortadan kaldırılması gibi suçları işlemiş olduğunu düşündüğümüz kişilerin telefon kayıtlarını, HTS raporları dediğimiz baz istasyonlarını da içerir şekilde savcılıktan istedik. Ayrıca ifadelerde geçen dinlenmemiş olan birkaç kişi vardı, bunları tespit ettik ve savcılıktan bunların da dinlenmesini talep ettik" dediler.

Avukatlar, cinayet öncesinde ve özellikle sonrasında zanlı Ahmet Suphi A.'nın başta eşi olmak üzere bazı akrabalarının da aralarında bulunduğu kişilerle çok yoğun telefon görüşmeleri yaptığı ve mesajlaştığı bilgilerinin soruşturma dosyasında yer aldığına da işaret ederek, bu kişilerin ayrıntılı telefon kayıtlarının incelenmesi, silinen mesajların geri getirilmesi yönünde de talepte bulunduklarını kaydettiler.
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgecan Aslan cinayetinde şok iddia!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN