Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tamirciden LPG'li kombi

'da beyaz eşya tamirciliği yapan Temel Taş, doğalgaza alternatif LPG ile çalışan kombi yaparak ürünün patentini de aldı.

Giriş Tarihi: 20.3.2015 21:15 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 21:28
Tamirciden LPG'li kombi
Temel Taş, doğalgaz başta olmak üzere diğer ısınma araçlarına alternatif olması adına 2013 yılında LPG ile çalışan kombi yapımı için çalışmalara başladığını söyledi. Yaklaşık 1,5 yıl süren çalışmalar sonucunda LPG ile çalışabilen kombi cihazı yapmayı başardığını vurgulayan Taş, şöyle devam etti:

"'da yaklaşık 40 yıldır tamircilik işiyle geçimimi sağlıyorum. Son yıllarda, yüksek gelen doğalgaz faturaları karşısında insanlar daha tasarruflu nasıl ısınabilir sorusuna karşılık bir çalışma başlattım. Her yerde kolaylıkla bulunabilecek LPG ile çalışan kombi yapımı için kolları sıvadım. 2013 yılının kasım ayında başladığım çalışmalarımı 15 ay içerisinde tamamladım. Patent almak için de gerekli başvurularımı yaptım. 2014 yılı ağustos ayında da ürünün patentini aldım."

2,5 LİTRE İLE 24 SAAT ISINABİLECEK

Sağlıklı çalışmasını başardığı kombi sayesinde ısınma giderlerini sorun olmaktan çıkardığını ifade eden Taş, "Ürettiğim kombiyle artık ısınma giderleri sorun olmaktan çıkacak. Çok tasarruflu bir sistem. 2,5 litre LPG ile 135 metrekarelik bir daireyi 24 saat 90 dereceye kadar ısıtmak mümkün. Eğer ev sahibi tasarrufu biraz daha ileri götürürse bu rakamı 2 litreye indirmek de söz konusu olabiliyor" dedi.

Temel Taş, ürettiği kombinin son derede güvenli olduğunu, gaz sıkışması, patlama veya zehirlenme gibi risklerin kesinlikle bulunmadığını savundu.

Kaynak : AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tamirciden LPG'li kombi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN