Meteoroloji'den son dakika hava durumu haberleri

Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da hafif, yüksek kesimlerinde ise yer yer orta kuvvette zirai don olayı beklendiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 23.3.2015 09:03
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, akşam saatlerinde Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları, İç Anadolu'nun kuzeyi, Sinop, Kastamonu, Çorum ve Samsun ile gece saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu, Erzincan, Tunceli, Elazığ çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve batı kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının, İç ve Doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, Genellikle kuzey ve kuzeybatı, iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

SİS UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve batı kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiği belirtilirken, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

BUZLANMA VE ZİRAİ DON UYARISI

Meteoroloji, bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da hafif, yüksek kesimlerinde ise yer yer orta kuvvette zirai don olayı beklendiğini bildirdi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den son dakika hava durumu haberleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN