Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arka sokakta daire kiralamışlar

Muhalif Tacik lider Kuvatov'u öldürenlerin, cinayetten iki hafta önce İstanbul Fatih'te daire kiralayıp suikast planı yaptıkları ortaya çıktı

Arka sokakta daire kiralamışlar
İstanbul'da misafirliğe gittiği arkadaşı Süleyman Qayumov'un evinde yediği pilav sonrası zehirlenen, eşi ve çocuklarını hastaneye yetiştirmeye çalışırken arkasından yanaşan tetikçi tarafından vurularak öldürülen muhalif Tacik lider Umarali Kuvatov cinayetinde tüm detaylar ortaya çıktı.

KAÇTI, 3 GÜN SONRA GERİ DÖNDÜ

Terör polisi, suikast gecesi (3 Mart) iki kişi ile birlikte Kazakistan'a kaçan Qayumov'un 3 gün sonra İstanbul'a döndüğünü ve Esenyurt'ta arkadaşı Akramjon I.'nın evinde kaldığını belirledi. Gözaltına alınan Qayumov sorgusunun ardından tutuklandı.

BUZDOLABINDAKİ PARMAK İZİ

Son yaptığı görüşmeler mercek altına alınan Qayumov'un, suikast saatinden kısa süre önce, saldırıyı gerçekleştiren Sukhrob G. ve Bakhodur A. ile sık sık telefonla konuştuğu tespit edildi. Sukhrob G. ve Bakhodur A.'nın Qayumov'un Fatih Molla Gürani Mahallesi'ndeki evinin arka tarafındaki Rahmet Çıkmazı Sokak'ta daire kiraladığı belirlendi. Bu dairede parmak izi çalışması yapıldı. Evdeki buzdolabından alınan parmak izlerinden birinin Qayumov'a ait olduğu tespit edildi.

EŞİ 'SÜLEYMAN YAPTI' DEMİŞTİ
İstanbul Terörle Mücadele Şube ekipleri olaydan sonra sokakta bulunan kameraları da incelemeye aldı. Sukhrob G. ve Bakhodur A. oldukları düşünülen iki kişinin görüntüsüne ulaşıldı. Kocası gözünün önünde öldürülen Kumrunisso Khafızova polisteki ifadesinde, suikast için "O yaptı, Süleyman yaptı" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arka sokakta daire kiralamışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN