Tele-dolandırıcılar paşayı da çarptılar

Giriş Tarihi: 26.3.2015
Tele-dolandırıcılar paşayı da çarptılar

Tele dolandırıcılık çetesinin son kurbanı emekli Tuğgeneral Kenan Sancar oldu. 'Polisiz' diyen çete üyeleri, Sancar'ın eşinin 50 bin liralık takılarını çaldı

Telefonla arama yöntemiyle ünlü diyetisyen Canan Karatay, şarkıcı Ümit Sayın ve futbolcu Burak Yılmaz gibi tanınmış isimleri tuzağa düşüren tele dolandırıcıların son kurbanı, emekli bir paşa oldu. Olay, emekli Tuğgeneral Kenan Sancar'ın polise başvurması üzerine ortaya çıktı. Pazartesi günü ev telefonundan arayıp kendini polis olarak tanıtan bir kişi emekli paşaya, "Banka şifrenizi kopyalamışlar. Bankada paranızı tutmayın. Hemen çekin" dedi. Sancar'ı tekrar cep telefonundan arayan aynı dolandırıcı, "Size yardımcı olacağız. Dediklerimizi yapın" diyerek paşayı hesaplarının bulunduğu en yakın bankaya yönlendirdi. Kenan Sancar hemen bankaya giderek 9 bin lirayı çekti. "Bankanın 100 metre ilerisinde yer alan benzincide bir servis aracı var. Parayı o aracın yanına bırakın" diyen telefon dolandırıcısı, şüpheye kapılan Sancar'ın "Siz polis değilsiniz. Parayı bırakmayacağım" cevabını vermesi üzerine tehdit savurdu: "Evde eşiniz var."

KORKTU VE KASAYI AÇTI

Telefonu kapatan Sancar hemen eşi Nezihe Sancar'ı aradı. Ancak çok geçti. Nezihe Sancar'ı ev telefonundan arayan ve kendilerini polis olarak tanıtan çete üyelerinin Sancar'dan ev adresini istediği, ardından da kısa süre içinde eve gittikleri ortaya çıktı. Eve gelen ve kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, Nezihe Sancar'a "Kasayı aç" dedi. Evde tek başına olan Sancar korktuğu için kasayı açtı. Kasadan; yaklaşık 50 bin lira değerinde ziynet eşyasını alan dolandırıcılar hızla evden ayrıldı. Eve birilerinin geldiğini ve eşini kandırarak evde bulunan altınları aldığını öğrenen Sancar ise polise başvurdu.Polis, dolandırıcı çetesini yakalamak için çalışma başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tele-dolandırıcılar paşayı da çarptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN