Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki fincan çaya 460 TL’lik ceza

Giriş Tarihi: 28.3.2015 18:42
İki fincan çaya 460 TL’lik ceza

Antalya'da 2 fincan çaya 10 TL ücret aldığı için hakkında şikayette bulunulan bir işletmeye 460 TL’lik para cezası verildi.

Antalya'da bir dönem çok popüler olan ve son yıllarda oluşan kötü imaj nedeniyle çok sayıda gece kulübü ve kafeteryanın iş yapamaz hale geldiği konyaaltı Beach Park'ta bulunan bir işletmeye, pahalı çay satışı nedeniyle ceza uygulandı. 'Turkuaz Beach' isimli mekanda 2 fincan çay için 10 TL ödediklerini iddia eden kişi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na (ATSO) yaptığı başvuruda, plajdaki diğer mekanlarda aynı ürün için 4 ya da 5 TL ücretlendirme yapıldığını, hatta aynı gün bir başka mekanda iki çay için 4 TL ödediklerini bildirdi. Başvuru da, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen halk plajında ise çayın sadece 50 kuruş olduğu belirtilerek, ilgili mekandaki fahiş ve gayrinizami fiyat politikasından dolayı şikayetçi olunduğu kaydedildi.

ATSO Disiplin Kurulu'nun firma hakkında başlattığı soruşturma neticesinde, Disiplin Yönetmeliğinin 17'nci maddesi 'a' bendi gereğince firmanın mevzuata uygun kayıt ve tescil işlemlerini de yaptırmadığı veya tescil ve ilanı gerekli değişiklikleri bildirmediği anlaşıldı. Aynı yönetmeliğin 18'inci maddesi gereğince yıllık aidatın iki katı tutarında idari para cezası verilmesi kabul edildi.

Disiplin Kurulu'nun bu kararı da ATSO'nun Mart ayı meclis toplantısı gündemine geldi. Disiplin Kurulu'nun firmaya yönelik yaklaşık 460 TL tutarındaki idari para cezası oyçokluğuyla kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki fincan çaya 460 TL’lik ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN