Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mardan Palace icradan satışta

Giriş Tarihi: 28.3.2015
Mardan Palace icradan satışta
Azeri kökenli Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 2009'da açılan ve Antalya'nın en pahalı otelleri arasında yer alan Mardan Palace, Antalya 4. İcra Müdürlüğü tarafından satışa sunuldu. Satışa konu icra olayı ise İsmailov'un ödeyemediği banka borçlarıyla ilgili.

650 MİLYON LİRA BEDEL
Aksu ilçesinin Kundu bölgesinde yer alan tesisin muhammen bedeli 650 milyon lira olarak belirlendi. İlk ihale tarihi 3 Haziran, ikinci ihale tarihi ise 30 Haziran. Açık artırma usulü ile yapılacak ihalede elektronik ortamda teklif verilebilecek. Tesis, artırmada muhammen bedelin yüzde 50'sini ve rüçhanlı alacaklar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartıyla satılacak. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar teklif verilebilecek. Bu artırmada da malın muhammen bedelinin yüzde 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale edilecek. İsteklilerden, muhammen bedelin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu verilmesi istenecek. Satış değeri 10 gün içinde peşin olarak ödenecek.

YILDIZLAR AÇILIŞA GELMİŞTİ
Rus işadamı Telman İsmailov tarafından yaptırılan ve 23 Mayıs 2009'da açılan Mardan Palace; Monica Belluci, Richard Gere, Mariah Carey, Sharon Stone gibi Hollywood yıldızlarının katılımıyla açılmıştı. Yaklaşık 800- 850 milyon dolara mal olduğu söylenen otelin mimari yapısı Dolmabahçe Sarayı, Kuleli Askeri Lisesi görünümünde tasarlanmış, Kız Kulesi ve Galata Köprüsü'nün benzerleriyle İstanbul'un minyatürü şeklinde yapılmıştı. Otel, 2010'da dünyanın en iyi lüks oteli seçilmişti.

93 DÖNÜMLÜK ALAN
Otelin satış şartnamesine göre Kundu'da 93 bin metrekare büyüklüğündeki taşınmazda 365 adet 2 yataklı standart oda, 146 adet 2 yataklı suit oda, 43 adet 4 yataklı suit oda, 6 adet 2 yataklı bedensel engelli odası, 5 adet 4 yataklı suit villa, bir de 12 yataklı apart bulunuyor. Tesiste ayrıca 900 kişi kapasiteli birinci sınıf lokanta, 10 alakart lokanta, 500 kişi kapasiteli gece kulübü, bin 500 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, 830 kişi kapasiteli konferans salonu, 16 toplantı salonu ile sinema salonu, bowling salonu, mini kulüp, yüzme havuzları, spor salonları, çalışma ofisleri, kapalı ve açık otoparklar ve SPA ünitesi yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mardan Palace icradan satışta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN