Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrikler ne zaman gelecek? Bakandan 'Elektrik' açıklaması

Elektrikler saat kaçta gelecek sorusunun cevabını Bakan Avcı açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bugün yaşanan elektrik kesintisine ilişkin açıklamalarda bulundu ve elektriklerin saat kaçta geleceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 31.3.2015 19:06 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 20:04
Elektrikler ne zaman gelecek? Bakandan 'Elektrik' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, elektrik kesintilerinden etkilenen illerdeki toplam hedef kitlenin yüzde 85'inde bu kesintinin kaldırıldığını, saat 20.00 itibariyle yüzde 100 oranında enerji ihtiyacının karşılanmış olacağını bildirdi.

'Elektrik kesintileri bitecek'


Milli Eğitim Bakanı Avcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından aldığı bilgiye göre, saat 20.00 itibariyle enerji ihtiyacının yüzde 100 oranında karşılanmış olacağını bildirdi.

TBMM Genel Kurulu'nda, üç yeni üniversite kurulmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmelerinde, elektrik kesintileri gündeme geldi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, elektrik kesintisi nedeniyle ülkede adeta bir afet yaşandığını, eğitim, sağlık ve ulaşım hizmetlerinin aksadığını, ancak hükümetten henüz tatmin edici bir açıklama gelmediğini söyledi.

Bunun üzerine söz alan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, konuyla ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda kriz masası oluşturulduğunu, teknik çalışmaların devam ettiğini belirtti. Avcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan aldığı bilgiye göre, elektrik kesintilerinden etkilenen illerdeki toplam hedef kitlenin yüzde 85'inde bu kesintinin kaldırıldığını, saat 20.00 itibariyle yüzde 100 oranında enerji ihtiyacının karşılanmış olacağını bildirdi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise bu açıklamayı tatmin edici bulmadıklarını, kesintiye neden olan asıl sorunun açıklanmadığını ifade etti.

TEKİRDAĞ, EDİRNE VE KIRKLARELİ'YE ELEKTRİK VERİLDİ

Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'nin tamamına elektrik verildiği bildirildi.

Trakya Elektrik Dağıtım AŞ'den (TREDAŞ) yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) kaynaklı arıza nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerine de bir süre enerji verilemediği belirtildi.

Elektrik kesintisinin TEİAŞ'ın enerji nakil hatlarında meydana gelen arızadan kaynaklandığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"TEİAŞ ekipleri tarafından arızanın giderilmesiyle kontrollü olarak enerjilendirilme sağlandı. Kademeli olarak enerji verilme işlemi Trakya genelinde sona erdi. Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'nin tamamına enerji verildi."

SEFERLER NORMALE DÖNDÜ

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD), elektrik enerjisinin verilmesiyle birlikte Marmaray trenlerinin saat 12.50, Ankara banliyö trenlerinin saat 17.25, Yüksek Hızlı tren seferlerinin ise saat 18.00'den itibaren çalışmaya başladığını bildirdi.

TCDD'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle Marmaray, Yüksek Hızlı Tren ve banliyö tren seferleri bir süre yapılamadı.

Elektrik enerjisinin verilmesiyle birlikte Marmaray trenleri saat 12.50, Ankara banliyö trenleri saat 17.25, Yüksek Hızlı Tren seferleri ise saat 18.00'den itibaren çalışmaya başladı.

Saat 17.55'te Konya-İstanbul seferini gerçekleştirecek Yüksek Hızlı Tren sadece bugün için Eskişehir-İstanbul arasında işletilecek, Eskişehir Gar'dan 19.42'de hareket edecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrikler ne zaman gelecek? Bakandan 'Elektrik' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN