Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnternet Vergi Dairesi Borç Sorgulama

Vergi borcu sorgulama online işlemler ile artık çok daha kolay! İnternet üzerinden vergi borcu sorgulamak ve vergi borcu sorgulama işlemi ile detaylı bilgiye ulaşmak için haberimizi inceleyebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 1.4.2015 10:41
İnternet Vergi Dairesi Borç Sorgulama
Gelir İdaresi Başkanlığı'nın sunmakta olduğu en yenilikçi ve en modern hizmetleri arasında yer alan vergi borcu sorgulama ile kolay bir şekilde vergi mükelleflerinin devlet ile olan vergi işlemlerini yapabilmelerine yardımcı oluyor. Son yıllarda büyük bir hız ile gelişmekte olan teknoloji ile birlikte artık yaşamın her alanında olduğu gibi online hizmetlerin sunacağı avantajlardan vergi işlemlerinde de yararlanılabilmesine yardımcı oluyor. Tüm Türkiye'de vatandaşların çeşitli vergiler dolayısı ile Gelir İdaresi Başkanlığı'na bağlı Vergi Dairelerine gerçekleştirdikleri vergi borcu sorgulama talebindeki yüksek yoğunluk nedeni ile internette en çok kullanılan bir kamu hizmetidir.

VERGİ BORCU SORGULAMA

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın vergi mükelleflerinin dijital dünyanın sunacağı avantajlardan en etkin şekilde yararlanarak işlemlerini gerçekleştirebilmelerine yardımcı olacak İnternet Vergi Dairesi hizmetine başladı. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinde bulunan İnternet Vergi Dairesi resmi internet sayfasında yer alan 'Borç Bilgilendirme Servisi' ekranından devlete olan herhangi bir vergi borcunuzun olup olmadığını kolay bir şekilde öğrenebilmenize yardımcı oluyor.

Dijital kolaylıklardan yararlanabilme imkanı sunan İnternet Vergi Dairesi resmi internet sayfasındaki vergi mükelleflerine yönelik sunulan 'Borç Bilgilendirme Servisi' ekranından vergi borcu sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Devlete olan vergi borçlarını öğrenebilmeleri için hizmet veren İnternet Vergi Dairesi'nin sorgulama ekranından vergi borcu sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İnternet Vergi Dairesi resmi internet sayfasında vergi borcu sorgulama işlemlerinizi 'Borç Bilgilendirme Servisi' ekranında 'T.C. kimlik no', 'Nüfus cüzdan seri/no', 'annenizin/babanızın/eşinizin/çocuğunuzun 'T.C. kimlik no' su' veya 'annenizin kızlık soyadı ilk iki harfi' bilgileri girerek gerçekleştirebilirsiniz.


Dijital ortam üzerinde yer almakta olan Gelir İdaresi Başkanlığı'nın İnternet Vergi Dairesi internet sayfasındaki 'Borç Bilgilendirme Servisi' ekranından vergi borcu sorgulama işlemini ofisinizden, evinizden ve internete ulaşabildiğiniz her noktadan pratik bir şekilde yapabilmeniz zamandan önemli ölçüde tasarruf sağlayabilmenizde önemli avantajlar sağlar. Günümüz modern teknolojisinin sunduğu imkanlar ile birlikte internet kullanımının çok daha yaygın bir hale gelmesi ile birlikte artık Gelir İdaresi Başkanlığı'nın dijital ortam üzerinde yer alan İnternet Vergi Dairesi resmi internet sayfasında vergi borcu sorgulama işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternet Vergi Dairesi Borç Sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN