Türkiye'nin en iyi haber sitesi

22 Mart Sınav Sonuçları açıklandı - tıkla öğren

Giriş Tarihi: 2.4.2015 11:05 Güncelleme Tarihi: 3.4.2015 09:45
22 Mart Ehliyet Sınav Sonuçları açıklandı - tıkla öğren

! 18 yaşını dolduran herkes bir an önce şartlar daha da zorlaşmadan ehliyet sahibi olmak için sınava giriyor. Çünkü her geçen yıl, Milli Eğitim Bakanlığı yaşanan kazaları göz önünde bulundurarak ehliyet şartlarını güncelleyerek daha da zorlaştırıyor. 22 Mart'ta son sınava giren ehliyet adaylarına müjdeli haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, nı açıkladı. İşte 22 Mart Ehliyet Sınav Sonuçları..

22 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen Sınavı sonuçları açıklandı. Binlerce kişinin merakla beklediği Milli Eğitim Bakanlığı nı kendi sitesi üzerinden yayınladı. Ehliyet Sınavı sonuçlarına göre barajın üzerinde not alan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanacak. Ehliyet Sınavı sonuçları hakkında tüm ayrıntılı bilgiler haberimizde...

Sürücü adaylarının merakla beklediği müjdeli haber geldi. 22 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen ehliyet sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'in resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Sonuçları öğrenmek için haberimizdeki detaylara göre verilen linke tıklamanız yeterli olacaktır Sınavda 70 puan ve üzeri alan adayların ehliyet alma hakkına sahip olabilecek. Resmi sitede yer alan sınav sonuç sistemi sayesinde herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan sadece kimlik bilgileriniz ile ehliyet sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

2015'in 2.ehliyet sınavı 1 gün gecikmeli olarak 22 Mart pazar günü gerçekleştirildi. Yapılan son ehliyet sınavı sonrası ehliyet soruları ve cevap anahtarı ise kısa sürede açıklanmıştı. Sürücü adayları ehliyet sınavına ilişkin Milli eğitim Bakanlığı'nın Motorlu Taşıt Sürücü Adayı Sınav (MTSAS) duyuruları ekranından ehliyet sınavı soruları ve cevap anahtarına bakabilecekleri gibi ehliyet sınav sonuçlarına da ulaşabilirler...

SONUÇLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

MERAKLA BEKLENİYORDU

Peki o halde merakla beklenen ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Binlerce sürücü adayı yakından bu sorunun cevabını arıyor...

Sürücü adayları heyecanlı bir şekilde bu haberi bekliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde yapılan ehliyet sınavlarına bakıldığında ehliyet sonuçlarının kısa bir süre zarfı içerisinde açıklandığı görüldü. Özellikle 12 Ocak tarihinde yapılan ehliyet sınavı ise 20 Ocak tarihinde açıklandı. Açıklanma süresi ise 8 gün olarak belirtildi. 22 Mart tarihinde yapılan ehliyet sınavının ise üzerinden 8 gün geçti ve bir gün içerisinde de Türkiye'de elektrik kesintisi yaşandı. Sonuçların açıklanmasında etkili olan elektrik kesintisi sonucu ehliyet sınav sonucunun bugün açıklanması bekleniyor. MEB tarafından yapılan açıklamayla da zaten ehliyet sınav sonuçlarının 2 veya 3 Nisan tarihlerinde açıklanacağını belirtmiştik. Ehliyet sınav sonuçları açıklandığı andan itibaren sitemizden öğrenebilirsiniz.

Ehliyet sınav sonuçlarını sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız.

www.meb.gov.tr

SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ...

2015 EHLİYET SINAVI TARİHLERİ VE EHLİYET SINAVLARI TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı sürücü adaylarının merakla beklediği 2015 ehliyet sınavı takvimini ilan etti. MEB'in duyurusuna göre yıl içinde 6 ehliyet sınavı(MTSKS) yapılacak. Ehliyet sınavı sonuçları ise sınav yapıldığı tarihten 10 gün sonra açıklanacak. Ehliyet sınavı takvimine göre 2015'in ilk sınavı 10 Ocak'ta yapılacak.

MEB DÜĞMEYE BASTI

MEB, denetimlerin artırılmasıyla birlikte, hem teorik hem direksiyon sınavlarının daha iyi yapılması için düğmeye bastı. Bakanlık, özellikle sınav sonuçları yüksek olan 23 ili mercek altına aldı. Bu kapsamda, geçen hafta MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve ekibinin katılımıyla, il ve ilçe milli eğitim müdürlerine yönelik Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Uygulamaları ve Özel Öğretim Kurumları konulu seminer düzenlendi. Katılımcılara 2013'te uygulanmaya başlanan ve ehliyet sınavlarını zorlaştıran yönetmelik ve yönergelerde yapılan değişiklikler anlatıldı, denetimlerin daha da artırılacağı belirtildi.

Ehliyet sınavında 70 puan ve üzeri alan adayların ehliyet alma hakkına sahip olacakları için sürücü adaylarının heyecanlı bekleyişi sürüyor. 22 Mart pazar günü yapılan ehliyet sınav sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesi üzerinden ulaşılabilecek.

Ehliyet alacaklara sevindirici haber

Sürücü kurslarındaki eğitim kalitesinin artırılması ve haksız rekabetin önüne geçilmesi için taban fiyat uygulamasına geçiliyor.
Haksız rekabetin önüne geçilmesi, eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve sürücü adaylarına eksiksiz eğitim verilebilmesi için Türkiye genelindeki tüm sürücü kurslarında taban fiyat uygulamasına geçilecek.

Türkiye Sürücü Kursları ve eğitimcileri Konfederasyonu (TUSEKON) Genel Başkanı İsmail Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülke genelinde 3 bin 500 sürücü kursu olduğunu ve yıllık ortalama 1 milyon 200 bin kişiye sürücü belgesi verildiğini söyledi. Doğrudan insanların can ve mal güvenliğini ilgilendiren bir iş yaptıklarını ve bunun kusursuz olması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, kurslar arasında fiyat birlikteliği olmaması nedeniyle çok düşük ücretlere kursiyer kaydı yapılabildiğini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
22 Mart Ehliyet Sınav Sonuçları açıklandı - tıkla öğren
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN