Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Duaları kabul oldu kızıyla birlikte öldü

Adana'da, zihinsel engelli kızıyla aynı anda ölen Gezer Şahbaz'ın yakınları, "Ben ölürsem kızıma kimse bakamaz, derdi. Duaları kabul oldu" dedi

Duaları kabul oldu kızıyla birlikte öldü
Adana'da kalp rahatsızlığına bağlı olarak rahatsızlanan ve hastaneye kaldırılan anne ve zihinsel engelli kızı önceki gün aynı anda hayatını kaybetti. Anne ve kızı yan yana toprağa verilirken, yakınları şunları söyledi: 'Bana bir şey olursa kızıma kimse bakamaz' diyordu. Perşembe günleri oruç tutar ve kızıyla birlikte ölmek için dua ederdi, duaları kabul oldu.

YAN YANA ODALARDA...

Yüreğir ilçesinde yaşayan 78 yaşındaki Gezer Şahbaz, doğuştan zihinsel engelli olan kızı Hayriye Şahbaz (46) ile birlikte yaşıyordu. Kızı Hayriye'ye gözü gibi bakan anne, bir süre önce kalbinden rahatsızlandı ve ameliyat oldu. Bu sırada Hayriye Şahbaz da rahatsızlandı. Onun da kalp kapakçığında sorun olduğu ortaya çıktı. Hastaneye kaldırılan ve yan yana odalarda kalan anne ve kızının sağlık durumu önceki gün kötüleşti. Önce Hayriye Şahbaz, birkaç dakika sonra ise annesi Gezer Şahbaz hayatını kaybetti. Art arda iki acı yaşayan aile şoke oldu.

YAN YANA TOPRAĞA...

Anne Gezer Şahbaz ile kızı Hayriye Şahbaz Buruk Mezarlığı'nda yan yana toprağa verildi. Gezer Şahbaz'ın diğer kızı Songül Geçer, "Ablam zihinsel engelli olarak dünyaya geldi. Annem bu duruma çok üzülüyordu. Ona gözü gibi bakıyor üzerine titriyordu. Sürekli perşembe günleri oruç tutar, 'İnşallah kızım benden sonraya kalmaz, benimle birlikte ölür. Yoksa o perişan olur' diyerek dua ediyordu. Ablam son nefesini verdiği an hemen yan odadaki annemin yanına giderek durumuna bakmak istedim. Ama annem de son nefesini vermişti. Allah annemin dualarını kabul etti" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duaları kabul oldu kızıyla birlikte öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN