Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aldatan eşten 100 bin sevgiliden 10 bin lira

Doktor eşinin telefonunda, bir meslektaşından gelen "Senin ikinci karın olmaya razıyım" mesajını gören kadın, kocasını 100 bin, sevgilisini de 10 bin lira tazminata mahkûm ettirdi

Giriş Tarihi: 5.4.2015
Aldatan eşten 100 bin sevgiliden 10 bin lira
İzmir'de kadın doktor, yasak aşk yaşadığı meslektaşına cep telefonundan "ikinci karın olmaya razıyım" diye mesaj gönderdi. Mesajı gören doktorun eşi, hem boşanma davası, hem de kadın doktora tazminat davası açtı. Kadın doktor, 10 bin lira tazminat ödemeye mahkûm edildi.

MESAJLAR DA DELİL OLDU
İzmirli kalp doktoru Mehmet Fatih T. iddiaya göre Manisa'nın Akhisar ilçesinde devlet hastanesinde görev yaparken, doktor Z.K. ile yasak ilişki yaşamaya başladı. Yeni evli olan Mehmet Fatih T.'nin eşi Elif T. Kocasının hareketlerinden şüphelenip, eşini takibe aldı. Eşinin cep telefonu ve bilgisayarında araştırma yapan genç kadın, doktor olan Z.K. adlı kadınla görüştüğünü tespit etti. Kadın doktorun en son kocasına mesaj gönderip, "Senin ikinci karın olmaya razıyım" diye yazdığını gördü. Doktor eşinin yasak aşk dışında, yabancı uyruklu kadınlarla yazışmalarını da tespit eden Elif T., evlilik birliliğinin sarsıldığını ve eşinin kendisini aldattığını belirterek boşanma davası açtı. Kadın doktor Z.K.'nin en son eşine gönderdiği "Senin ikinci karın olmaya razıyım" mesajını da delil olarak mahkemeye sundu. Eşine boşanma davası açmakla yetinmeyen Elif T., kadın doktor Z.K.'ye karşı da manevi tazminat davası açtı. Elif T., doktor kadının, evli olduğunu bilerek doktor kocasıyla ilişkiyi kabul ettiğini, kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu ve ailesinin dağılmasına neden olduğunu iddia etti.

750 TL DE NAFAKA

Aile Mahkemesi'nde sonuçlanan boşanma davasında hâkim, Mehmet Fatih T.'nin aile birliğine sadık kalmadığını ve eşini aldatarak ağır kusur işlediğini belirtip, eşi Elif'e 50 bin lira manevi, 50 bin lira maddi olmak üzere toplam 100 bin lira tazminat ödemesi ayrıca aylık 750 lira nafaka ödemesine karar verdi. İzmir Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen diğer davada ise hâkim, doktor Z.K.'yi, evli olduğunu bile bile meslektaşı ile ilişkiye girdiği ve aile birliğinin dağılmasına neden olduğu için 10 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkûm etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aldatan eşten 100 bin sevgiliden 10 bin lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN