Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Önceden öldürecektim pencereden kurtuldu'

Babasını öldüren oyuncu Orhan Şimşek'in polise ifadesi: Babam beni hep hor gördü. Ağabeyimle aramı açtı. Sürekli özel hayatıma karışıyordu. 2 yıl önce bıçakla üzerine yürüdüm...

'Önceden öldürecektim pencereden kurtuldu'
Adıyaman'da babası Ali Şimşek'i boğazını keserek öldüren dizi oyuncusu Orhan Şimşek polise soğukkanlı bir şekilde ifade verdi. Şimşek babasının kendisini hep hor gördüğünü söyleyerek "Beni hiçbir zaman evladı gibi görmedi. Defalarca bıçakladım, acı çekmesin diye boğazını kestim" dedi. Tutuklanan oyuncu babasını daha önce de öldürmeye çalıştığını itiraf etti. Orhan Şimşek, İstanbul'dan babası Ali Şimşek ile birlikte gittiği Adıyaman'da cinayeti işledi. Babası ile yıllardan beri anlaşamadığını söyleyen Şimşek, babasının ağabeyine daha iyi bir baba olduğunu, ağabeyiyle kendi arasını bozduğunu öne sürdü.

BİR SES 'BABANI ÖLDÜR' DEDİ
Babasını daha önce de İstanbul'da bıçakla öldürmeye kalkıştığını söyleyen oyuncu, "Babam kendini etrafa hep iyi, beni kötü gösteriyordu. 2 yıl önce İstanbul'da evimizde bıçağı çekip üzerine yürüdüm, kendisi pencereden atlayarak kaçıp kurtuldu. Sürekli özel hayatıma karışıyordu. 27 Mart'ta Kocaeli'deki hastaneden taburcu oldum. Özel arabamla Adıyaman Menzil köyüne doğru yola çıktık. Yolda ara sıra tartışmamız oldu. Köye yaklaşınca arabayı park ettim. O sırada bir ses bana 'Babanı öldür öyle gel' dedi. Bu sese uyup bagajda poşet içerisinde bulunan bıçağı aldım. Ellerimi tutarak 'yapma oğlum, tamam özür dilerim' deyip benimle boğuşmaya başladı. Onu devirdim, sırt üstü vaziyette yere düştü. Bıçağı saplamaya başladım. Babama iyilik olsun, can çekişmeye daha fazla devam etmesin diye boğazını kestim. Daha sonra içimden bir ses 'teslim ol' dedi. Karakola gittim" diye konuştu.

'BENİ TEK KİŞİLİK HÜCREYE KOYUN'
Tek kişilik hücrede kalmak isteyen Orhan Şimşek'in önce "Beni idamla yargılayın" sonra, "Tedavi olmak istiyorum. Yanımda kimse zarar görmesin" dediği öğrenildi. Tutuklanan Şimşek Adıyaman E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu. Orhan Şimşek Dr. Erdem Tok Adana Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne sevkedilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Önceden öldürecektim pencereden kurtuldu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN