Görev uğruna 3. kattan atladı

Diş tedavisi maksadıyla gittiği sağlık merkezinin 3'üncü katından atlayarak firar etmeye çalışan mahkumu, devriye komutanı Uzman Jandarma A.S. peşinden atlayarak yakaladı. Olayda, firar etmeye çalışan hükümlü ile devriye komutanı hafif şekilde yaralandı.

Giriş Tarihi: 10.4.2015 16:57 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 16:59
Görev uğruna 3. kattan atladı
Ankara İl Jandarma Komutanlığına bağlı Sincan cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığınca, Ceza İnfaz Kurumunda yatan ve adam öldürme ve çeşitli suçlardan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalısı bulunan hükümlü H.Ö. diş tedavisi maksadıyla 08 Nisan 2015 tarihinde, yeterli kuvvetteki sevk devriyesi ile 75'inci yıl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine sevk edildi.

Kelepçesiz tedavi isteyen doktorun iyi niyetini suiistimal eden hükümlü, sağlık Merkezinin 3'üncü katında bulunan kliniğin penceresinden atlayarak firara teşebbüs etti. Muayenehanenin kapısında bekleyen ve durumu çok kısa bir sürede fark eden Devriye Komutanı, 3'üncü katta bulunan aynı pencereden,atladı. Ardından havaya 2 el ateş etti. Firar girişimini sürdüren H.Ö.'yü hızlı davranması neticesinde, hastanenin arka bahçesinde iken yakaladı. Olayda, hükümlü H.Ö. ile devriye komutanı Uzman Jandarma A.S. hafif şekilde yaralandı. Firara girişimi olayı ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı adli tahkikat başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görev uğruna 3. kattan atladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN