Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteoroloji'den son dakika hava durumu haberleri

Meteoroloji buzlanma ve don uyarısında bulundu.

Giriş Tarihi: 11.4.2015 09:43 Güncelleme Tarihi: 11.4.2015 09:44
Meteoroloji'den son dakika hava durumu haberleri
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Karadeniz'in iç kesimleri ile İç ve Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı beklendiği belirtilirken, özellikle kara ulaşımında aksamalar başta olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Konya ve Sinop çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde hafif kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının, yurdun kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, Kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzey, doğu bölgelerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ve Orta Karadeniz'in kıyılarında kuvvetli, Güney Ege Kıyılarında kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Karadeniz'in iç kesimleri ile İç ve Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı beklendiği belirtilirken, özellikle kara ulaşımında aksamalar başta olmak üzere yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde bölgenin doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güneydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra bölgenin iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey yönlerden kuvvetli, Güney Ege Kıyılarında kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, Doğu Akdeniz'in çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusu ile Konya çevrelerinin hafif yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Yozgat, Kayseri ve Sivas çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin güney kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, Sinop ile öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Orta Karadeniz ile öğleden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, Orta Karadeniz Kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer hafif kar şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden itibaren bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERİN HAVA SICAKLIĞI

BURSA: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde parçalı bulutlu.(15)

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, sabah saatlerinde yer yer puslu, öğleden sonra parçalı bulutlu.(12)

İZMİR: Az bulutlu ve açık.(16)

ADANA: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı.(20)

Antalya: Az bulutlu.(18)

HATAY: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı.(19)

MERSİN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı .(20)

ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu.(7)

ESKİSEHIR: Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu.(9)

KONYA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu.(7)

TRABZON: Çok bulutlu, öğleden itibaren aralıklı yağmurlu.(10)

MALATYA: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu.(12)

VAN: Çok bulutlu ve yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmurlu.(12)

DİYARBAKIR: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı.(16)

GAZİANTEP: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı.(13)

ŞANLIURFA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden itibaren sağanak yağışlı.(19)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den son dakika hava durumu haberleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN