'ın hesabını kadınlar soracak

Vahşi cinayet kurbanı Aslan davasına bakacak olan mahkemenin 3 üyesinden 2'si kadın. Üç sanık, indirimsiz ağır müebbetle yargılanacak

Özgecan'ın hesabını kadınlar soracak
Mersin Tarsus'ta, 11 Şubat akşamı, üniversite öğrencisi Aslan'a (20) tecavüze kalkışan, direnince de öldürüp yakan minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken (26), babası Necmettin Altındöken (50) ve arkadaşı Fatih Gökçe (25) hakkındaki iddianame, mahkemece kabul edildi. Vahşetin sanıkları, önümüzdeki günlerde Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak. Cenazesinde tabutunu kadınların taşıdığı Özgecan'ı vahşice öldüren sanıkları yargılayacak olan mahkemenin 3 üyesinden 2'si kadın. Sanıklara verilecek cezayı, yargılama sonunda başkan Ercan Kumak ile üyeler Nesibe Çınar ve Fatma Serpil Aydın belirleyecek.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Savcı iddianamede, Ahmet Suphi Altındöken hakkında "Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek, suçu ve delillerini gizlemek ve yakalanmamak amacıyla öldürmek, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürmek, nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs, cinsel saikle kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 29 yıl hapis, tüm aşamalarda onunla birlikte hareket eden babası ile arkadaşı için de aynı suçlara iştirakten aynı cezayı istedi. Savcı ayrıca "Toplumda meydana getirdiği infial" nedeniyle cezaların en üst sınırdan verilmesini talep etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgecan'ın hesabını kadınlar soracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN