Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şans Topu 15 Nisan sonuçları — MPİ

Şans Topu! Sonuçlar belli oldu mu, 15 Nisan 2015 Şans Topu Çekilişi Yapıldı mı? Şans topu çekiliş sonuçları her hafta Çarşamba günü saat 9 ve 9.30 arasında belli oluyor. Her hafta MPİ tarafından çekilişi yapılan şans topu 15 Nisan sonuçları burada. Şans topunda en fazla çıkan rakamlar ve ayrıntılar haberimizde.

Giriş Tarihi: 15.4.2015 21:22 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 23:58
Şans Topu 15 Nisan sonuçları — MPİ
722. hafta Şans Topu sonuçları 15 Nisan'da yapılan çekilişin ardından belli oldu. Merakla beklenen Şans Topu sonuçlarına göre geçen hafta devreden büyük ikramiye bu hafta altıya bölündü. Vatandaşların heyecanla beklediği 722. hafta Şans Topu sonuçları Milli Piyango İdaresi tarafından noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişin ardından belli oldu. 15 Nisan tarihinde gerçekleştirilen 722. hafta Şans Topu çekiliş sonuçları bu hafta da heyecanla karşılandı. Her çarşamba Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Şans Topu sonuçlarına göre kazandıran numaralar 05, 20, 22, 26, 29 + 08 oldu. Çekiliş sonuçlarına göre büyük ikramiyeyi 6 kişi paylaştı.Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Şans Topu 722. hafta çekilişine göre bu haftanın kazandıran numaraları 05, 20, 22, 26, 29 + 08 oldu. Şans Topu çekiliş sonuçlarına göre bu hafta tüm numaraları doğru tahmin eden kişi sayısı 6 oldu. O kişiler kuponlarını Adana/Seyhan Aydın/Nazilli, Bolu/Merkez, Edirne/Merkez, İstanbul/Şişli, İzmir/Bayraklı'dan yatırdı ve 367.932,95 TL'nin sahipleri oldular.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 5 bilen 22 kişi 3.663,00 TL, 4 artı 1 bilen 245 kişi 329,20 TL, 4 bilen 2.964 kişi 36,25 TL, 3 artı 1 bilen 6.771 kişi 20,20 TL, 3 bilen 89.406 kişi4,20 TL, 2 artı 1 bilen 64.876 kişi 5,85 TL ve 1 artı 1 bilen 211.703 kişi 3,40 TL ikramiye alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...


Milli Piyango'nun özelleştirilmesinde önemli gelişme

Milli Piyango şans oyunlarını işletmek için lisans sözleşmesini imzalamak üzere 15 Nisan'a kadar ek süre alan Net Holding, sözleşmenin bu tarihte imzalanamayacağını açıkladı. Dolardaki hızlı yükseliş bu kararda etkili oldu. İhale tarihi 15 Temmuz 2014'te dolar kuru 2.12 liraydı. TL karşılığı KDV dahil 6.9 milyar yapıyordu. Oysa şimdi 8.7 milyar TL oldu.

Net Holding, şans oyunlarını işletmek için lisans sözleşmesinin bugün imzalanamayacağını duyurdu.

Net Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yolladığı açıklamada, "Bilindiği üzere, 10 Mart tarihinde kamuoyu ile paylaşılan özel durum açıklamamızda belirtildiği gibi, Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi İhalesi kapsamında Lisans Sözleşmesini imzalamak üzere tarafımıza verilen sürenin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 15 Nisan tarihine kadar uzatılması uygun görülmüştür. İlgili Lisans Sözleşmesi'nin 15 Nisan tarihinde imzalanamayacağı anlaşılmaktadır. Sözleşmenin imzalanacağı yeni tarihin tarafımıza bildirilmesine istinaden yatırımcılarımızla ivedilikle paylaşılacağını kamuoyuna arz ederiz" denildi.

İHALE GEÇMİŞİ

Milli Piyango ihalesine en yüksek teklifi 2 milyar 755 milyon dolarla Net Şans-Hitay ortaklığı vermişti. İhale tarihinde de yüksek bulunan rakamla ilgili olarak gruptan pazarı büyüterek bu bedeli çıkaracaklarına dair açıklamalar gelmişti.

2.8 milyar dolar olarak gerçekleşen ihalede maksimum tekliflerin 2 milyar dolar civarında olması bekleniyordu. Ancak Milli Piyango, Türkiye'nin dördüncü büyük özelleştirmesi oldu. Milli Piyango daha önce Mayıs 2009'da ihaleye çıkmış ancak 1.6 milyar dolarlık başlangıç fiyatını kimse teklif etmeyince ihale iptal edilmişti.

AÇIKLAMANIN ARDINDAN HİSSELERİ ÇAKILDI

Milli Piyango şans oyunlarını işletme lisans sözleşmesini imzalamak için bugüne kadar süre uzatımı alan ancak sözleşmenin bugün imzalanamayacağını açıklayan Net Holding hisseleri yüzde 7'ye yakın kayıpta.

"İHALEDE İKİNCİ OLANLA GÖRÜŞME BAŞLATILACAK"

Öte yandan Maliye Bakanı Şimşek, Milli Piyango ihalesinde süre uzatımının söz konusu olmayacağını, ihalede ikinci olanla sürecin başlayacağını söyledi.

Şimşek, "Makro Ekonomik Gelişmeler ve 2015 Yılı Ocak-Mart Dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri" konulu basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şans oyunları özelleştirme ihalesinde lisans sözleşmesi imzalamak için verilen sürenin bugün dolacağı belirtilerek, ihalede bir süre uzatımı olup olmayacağının sorulması üzerine Şimşek, "Milli Piyango'da süre uzatımı daha önce yaptık. Dolayısıyla muhtemelen bir süre uzatımı söz konusu olmayacak. İhalede muhtemelen ikinci olanla süreç başlayacak. Olayı bu çerçevede değerlendirmek lazım" diye konuştu.

Milli Piyango İdaresine ait şans oyunlarının özelleştirilmesi için 15 Temmuz 2014'te yapılan ihalede, en yüksek teklifi 2 milyar 755 milyon dolar+KDV ile Net Şans-Hitay OGG vermişti. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, söz konusu ortak girişim grubunu, lisans sözleşmesi imzalamak üzere 26 Şubat 2015'te davet etmişti. Net Şans-Hitay OGG'ye talebi üzerine lisans sözleşmesi imzalamak için verilen süre 15 Nisan 2015'e kadar uzatılmıştı.

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), söz konusu ortak girişim grubunun yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda, şans oyunlarının lisansının, 2 milyar 750 milyon dolar+KDV ile ikinci teklifi veren ERG-Ahlatcı Ortak Girişim Grubu'na verilmesini, bu ortak girişim grubunun da yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde ihalenin iptal edilmesini kararlaştırmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şans Topu 15 Nisan sonuçları — MPİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN