Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sörfçülerin alanında suya girmişler

İspanya'da boğularak can veren işitme engelli 2 öğrenci ve öğretmenleri, arkadaşlarıyla ailelerini hüzne boğdu. Grubun, sörfçülerin kullandığı alanda denize girdiği ortaya çıktı

Sörfçülerin alanında suya girmişler
AB projesi kapsamında gittikleri İspanya'da boğulan işitme engelli öğrenciler Şakir Çelik (19) ve Serdar Fidan (18) ile öğretmen Ümit Nalbant'ın (29) okulunda ve evlerinde yas var. Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencileri, ölen arkadaşlarının ardından sessiz gözyaşı döktü. 2 öğrenci için, okul tahtasına veda yazısı yazan arkadaşları, bu yazıyı işaret diliyle anlatıp sosyal medyada da paylaştı. Cenazelerin ise bugün Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor.

İSPANYA'DA 3 GÜNLÜK YAS...
Cenazelerin bugün Türkiye'ye getirilmesi beklenirken, olayın yaşandığı Marbella bölgesi belediyesi de 3 günlük yas ilan etti. Grubun ise önceki gün öğleden sonra deniz kenarına gittiği, bu sırada Serdar Fidan ve Hurşit Özbay'ın gelen bir dalgaya kapıldığı, öğretmen Ümit Nalbant ile diğer öğrenci Şakir Çelik'in de onları kurtarmak için denize atladığı belirtildi. Özbay, son anda kurtarılırken, 2 öğrenci ve öğretmenleri boğuldu. Şakir Çelik'in, İzmir Buca'da oturan annesi Cemile Çelik, acı haberle yıkıldı. Acılı anne, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Aşçılık yapan baba Süleyman Çelik'in ise oğlunun boğulduğu gün akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırıldığı, durumu iyi olmamasına rağmen dün ailenin isteğiyle hastaneden çıkarılarak olayın haber verildiği öğrenildi. Bir ağabeyi ve 3 kız kardeşi bulunan Çelik, Gaziantep'te toprağa verilecek. "Ben gezemedim sen gez" diyerek Serdar'ı İspanya'ya yollayan, babası Ahmet Fidan (43) ise, "Oğlumla son olarak 4 Nisan'da İspanya'ya giderken görüştük. Denizi severdi ama girilmeyecek yere götürmüşler" dedi. Amcası Ramazan Fidan da "Geziye katılanların girdiği plajdan farklı bir plajda denize girmişler. Sörfçülerin kullandığı bir alanmış. Büyük bir dalga gelmiş ve üçünü almış. Serdar bu yıl mezun olacaktı" dedi. Serdar'ın Facebook'ta "Ölümün olduğu bu dünyada hiçbir şey çok da ciddi değildir aslında" mesajını paylaştığı ortaya çıktı.

ENDİŞELİ BEKLEYİŞ

Dalgalara kapılan bilgisayar öğretmeni Ümit Nalbant'ın (30) ise 2 ay önce nişanlandığı ve ağustosta düğün yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Genç öğretmenin Kırklareli'nin Kavaklı beldesinde yaşayan babası Hasan Nalbant, "4 yıl önce öğretmen oldu. Çok kitap okurdu ve çok çalışkan bir öğretmendi. Öldüğüne hâlâ inanamıyorum" diyerek gözyaşı döktü. Son anda kurtulan Hurşit Özbay'ın (17) Manisa'nın Alaşehir ilçesindeki ailesi de endişeyle bekliyor. Çiftçi baba Hasan Özbay (44), oğlunun yoğun bakımda tutulduğunu öğrendiğini anlatırken, anne Ummuhan Özbay (36), oğlunun bir an önce yanlarına dönmesini beklediklerini söyledi. Çifti 15 yaşındaki diğer çocuklarının da İzmir'de yatılı olarak engellilerin eğitim gördüğü bir lisede öğrenimini sürdürdüğü öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sörfçülerin alanında suya girmişler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN