Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kader'imi geri verin

Bolu'da hareket kaybı yaşayan Nevzat Bayramoğlu, ormanda bulduğu karacayla yaşama tutundu. Ancak Karaca'ya Milli Parklar el koydu

Giriş Tarihi: 19.4.2015
Kader'imi geri verin
Bolu'nun Mengen İlçesi Pazarköy'de yaşayan 35 yıllık evli Nevzat (62) ve Nuran Bayramoğlu (56) çiftinin hayatı 'Kader'le değişti. İki çocuğu olan çift, çocukların büyüyüp evlenmesi nedeniyle yaşamlarını yalnız başlarına çiftçilik yaparak kazanıyor. Nevzat Bayramoğlu, beş yıl önce kas erimesi ve eklemlerinin şişmesi sonucu Romatoid Artrit (Romatizma ve eklem yerlerindeki rahatsızlıklardan dolayı hareket kaybı) hastalığına yakalandı. Doğru düzgün evden dışarı çıkamaz oldu. Bayramoğlu ailesinin 'Kader'i ormanda annesi tarafından iki yıl önce terk edilen minik bir karaca yavrusuyla değişti. Hayvanları aramaya giderken yol kenarında henüz göbeği dahi düşmemiş Karaca yavrusunu Nuran hanım kucağına alarak eve getirdi. Annesi tarafından terk edilen minik yavru Nevzat Bayramoğlu'nun hastalığını unutturdu. Nevzat Bayramoğlu yaşam sevgisiyle hastalığını unuttu, ayağa kalktı, yürüdü. Karaca'nın ismini Kader koydu Bayramoğlu çifti. O kadar ki fotoğrafçı Nursen Bilgin'in Kader ve Bayromoğlu'nu aynı karaeye koyduğu fotoğraf ödül aldı. Ancak her şey günler sonra Milli Parklar'ın kapıyı çalmasıyla değişti. Milli Parklar, geçen hafta gelerek Kader'i aileden aldı.

'EVLADIMIZI ALDILAR'
Evlatlarını kaybettikleri için sürekli ağlayan Bayramoğlu çifti Mengen Kaymakamlığı'na geçen çarşamba günü bir dilekçeyle, 'Kader'imizi geri verin' başvurusu yaptı. Eşinin Kader'le birlikte yeniden yaşama tutunduğunu söyleyen Nuran Bayramoğlu ise, "Bir haftadır eşim yerinden kalkamaz oldu. Hem eşim için hem de Kader için çok endişeleniyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kader'imi geri verin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN