Düğündeki hor bakışlar 50 kilo verdirdi

Giriş Tarihi: 20.4.2015 14:02 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 14:49
Düğündeki hor bakışlar 50 kilo verdirdi

Adana'da üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Gizem Yurdaer, ağabeyinin düğününde misafirlerin kilolarıyla ilgili hor ve alaycı bakışlarından etkilenerek zayıflama kararı aldı. Mide küçültme ameliyatı olan genç kız, 8 ayda 50 kilo zayıflayarak yeni bir hayata başladı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Gizem Yurdaer, 6 yaşında zatürree geçirdi. Hastanede tedavi gören genç kız, aşırı kortizon (hormon) yüklenmesi nedeniyle kilo almaya başladı. Kilosu nedeniyle şikayetleri olan Yurdaer, 13 yaşında Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nde obezite tedavisi gördü. Tedaviler zayıflama için sonuç vermedi. Lisede kendi çabalarıyla diyet yapan Yurdaer, 25 kilo zayıflamayı başardı. Ancak 2012 yılında üniversite sınavı öncesinde aşırı stres nedeniyle verdiği kiloları ikiye katladı ve 125 kiloya ulaştı. 2013'ün Aralık ayında ağabeyinin düğününe katılan Yurdaer, misafirlerin kiloları hakkında konuşmaları sonrası zayıflama kararı aldı.

MİDESİ KÜÇÜLTÜLDÜ

Zayıflama yöntemleriyle ilgili internetten yaklaşık 5 ay boyunca araştırma yapan Gizem Yurdaer, mide küçültme yönetiminin riskleri hakkında bilgiler topladı. Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'nde Genel Cerrahı Dr. Fikret Beyaz'a başvuran Yurdaer'in 7 Temmuz 2014'te yaklaşık 1 saatlik operasyonla midesinin dörtte üçü alındı. 125 kiloya ulaşan genç kız, ameliyat sonrasında yaklaşık 8 ayda 50 kilo vererek 75 kiloya düştü.

'AĞABEYİMİN DÜĞÜNÜ, DÖNÜM NOKTAM OLDU'

Ameliyat sonrası kendisini yeni bir hayata başlamış gibi hissettiğini anlatan Yurdaer, "Ağabeyimin düğünü sonrasında özgüvenimi tamamıyla kaybetmiştim. Hiç düşünmeden, korkmadan ameliyata girdim. Önceden sürekli kendimi hasta hissediyordum. Yemek yemeyi seviyordum. Ancak ameliyat sonrasında her şey tersine döndü. Öncesinden daha fazla öğün ama daha az yemek yiyorum. Bu şekilde 50 kilo verdim. Fazla kiloları olanlara bu yöntemi öneriyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düğündeki hor bakışlar 50 kilo verdirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN