Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E—Devlet! PTT E Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet! Vatandaşlar için yapılan büyük kolaylıklardan biri. E Devlet kapısına giriş için üyelik işlemlerinin nasıl yapacağını öğrenmek, E Devlet şifresi alarak E Devlet hizmetlerine ulaşmak için haberimizdeki adımları takip edebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 22.4.2015 00:57
E—Devlet! PTT E Devlet Şifresi Nasıl Alınır?
Kamu kurumları ve bazı özel şirketler tarafından sunulan hizmetlerin online olarak vatandaşların erişimine sunulduğu E Devlet için tüm vatandaşların kullanım hakkı bulunmaktadır. Fakat devlet kapısını kullanmak isteyen vatandaşların sistem için üyelik işlemlerini yapması gerekmektedir. Böylece online olarak kişiler profil oluşturduğu gibi devlet kapısı üzerinden sunulanhizmetlere erişim sağlanabilmektedir.
E-Devlet'ten yeni bir hizmet daha

E-Devlet kapısının o duyurusu şöyle:

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından e-Devlet Kapısı üzerinde sunulan Mobil / Sabit / İnternet / Kablo Tv / Uydu İşletmecilerinden Borç ve Alacak Sorgulama Hizmeti ile Türkiye içinde faaliyet gösteren büyük çaplı iletişim firmalarında isminize açılmış abonelikleri, bu aboneliklere ait hat numaralarını, varsa borç ve alacaklarınızı artık tek sayfa üzerinde görebilirsiniz.
SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN!E DEVLET GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

E Devlet giriş ekranında yer alan T.C. kimlik numarası ve şifre alanlarına gerekli bilgilerigirmesi gerekmektedir. Ekrandaki T.C. kimlik numarsaı yerine tüm vatnadaşların kendi T.C. kimlik numarası girmesi gerekirken, şifre işlemleri için PTT üzerindne şifre alımının gerçekleştirilmesi gerkemekteidr. PTT dışında herhangi bir kurum üzerinden şifre almanız mümkün değildir. Bu bakımdan en yakın PTT'ye giderek şifre almak için işlemlerinizi başlatmanız gerekmektdir.

E Devlet üyeliği için şifre almak isteyen vatandaşların bizzat gitmesi ve kimliği ile birlikte PTT'ye başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru sırasında kişinin olması yeterli olacaktır. Böylece görevli tarafından şifreniz teslim edilcektir. Verilecek olan şifre, özel ve kapalı bir zarf içerisinde size verilecektir. Zarfı açarak içerisindek geçici şifreyi kullanmanız gerekmektedir. Böylece T.C. kimlik numaranız ve aldığınız şifre ile devlet kapısına giriş yapabilir ve himzetlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.PTT üzerinden aldığınız ilk şifre için 2 TL ödemeniz gerekmektedir. İkinci ve diğer alımlarda ise şifre ücreti 4 TL olarak belirlenmiştir.

E Devlet kapısına giriş yaptığınızda, tüm hizmetler başlıklar altında toplanmıştır. Kurum ya da bakanlık isimleri ile bir arada bulunan hizmetlerden ihtiyacınız olan hizmeti seçmek için ilk olarak kurum ya da bakanlık seçimi yapmanız daha kolay olacaktır. Yapacağınız seçimin ardından ise ilgili kurum tarafından sunulan hizmetler arasından ihtiyacınız olana tıklayarak sorgulamanızı kolayca yapabilirsiniz.

Haberdeki adımları takip ederek sizler de online olarak devlet hizmetlerine ulaşabilir ve pek çok işleminizi internet üzerinden çözümleyerek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E—Devlet! PTT E Devlet Şifresi Nasıl Alınır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN