Güvenlikli sitede akıl almaz kaza!

Karton kolinin içine girip yuvarlanmaya başlayan iki çocuk siteye kontrolsüz giren bir kamyonetin altında kaldı.

Giriş Tarihi: 21.4.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 10:05
Güvenlikli sitede akıl almaz kaza!
İstanbul Tuzla'daki güvenlikli bir sitede, geçen yıl Temmuz ayında 6 yaşındaki B.Y., M.D. ve iki arkadaşıyla site bahçesinde Oyun oynamaya başladı. Çocuklardan B.Y. ve M.D. buldukları karton kolinin içine girerken, diğer iki arkadaşı da koliyi yuvarlamaya başladı. Çocukların oyunu, güvenlik görevlisine rağmen siteye aniden giren kamyonetle son buldu. Koliyi yuvarlayan iki çocuk, kamyonet sürücüsüne ellerini kaldırıp, "Dur" diye bağırarak uyarmak istedi. Ancak Yücel Ç.'nin kullandığı kamyonet, kolinin üzerinden geçti. Sürücü, ağır yaralanan B.Y.'yi hastaneye götürdü.


'BACAĞI KOPMAK ÜZEREYDİ'

B.Y. iki kez ameliyat edildi. 17 gün hastanede kaldı. Küçük çocuğun annesi H. ile babası C. yaşadıklarını şöyle anlattı: "Çocuğumuz hastaneye götürüldüğünde bacağı kasığından kopmak üzereydi. Hayatta kalması ve şu anda ayakta duruyor olması bizim için mucize" dedi. Sağ bacağı, sol bacağına oranla 2 santim kısa kalan B.Y.'nin birkaç kez daha ameliyat olacağını anlatan anne ve babası tazminat davası açtı. Ceza davasında kamyonet sürücüsü hakkında takipsizlik kararı verildiğini belirten ailenin avukatı Metin Atamış, fazlaya dair hakları saklı kalmak kaydıyla B.Y. için 1 liralık maddi, baba C.Y. adına 100 lira maddi, annebaba ve çocuk adına da 90 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Anadolu 8. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne açılan davada tazminatın, sürücü Yücel Ç. ile sigorta şirketi ve KIPTAŞ konutlarının yönetimini üstlenen Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği'nin ortak olarak ödemesi istendi.


DAVANIN DELİLİ KAMERA KAYITLARI
Avukat Metin Atamış davanın en büyük dayanağının kamera görüntüleri olduğunu belirterek, "Güvenlikli siteye girmesi yasak olan bir araç giriyor ve yine çöpler toplanmadığı için alınmayan bir kolinin içine giren iki çocuk ölümden dönüyor. Burada site yönetiminin ihmali olduğunu düşünüyoruz. Aileler güvenlikli olduğu için bu tür siteleri tercih ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvenlikli sitede akıl almaz kaza!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN