Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahimini

Giriş Tarihi: 21.4.2015 09:13 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 09:15
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahimini

Meteoroloji tahminlerine göre yurdun büyük bölümünde yağış görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nceyapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bir bölümünde beklenen yağışların; Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Artvin, Bayburt, Bingöl, Muş, Osmaniye, Adana'nın doğu ilçeleri (Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan), Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri (Andırın ve Göksun) ve Hatay'ın Erzin ilçesi ile Diyarbakır ve Batman'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile zamanla Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı bekleniyor.


Hava sıcaklığının, güney, iç ve batı kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, güneydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Artvin, Bayburt, Bingöl, Muş, Osmaniye, Adana'nın doğu ilçeleri, Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri ve Hatay'ın Erzin ilçesi ile Diyarbakır ve Batman'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiğini belirterek, oluşabilecek ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji Rüzgarın, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, İç Anadolu'nun batısı, Doğu Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun doğusu ile gece saatlerinde Sinop ve Samsun kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğini vurguladı.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğini de kaydeden Meteoroloji, "Yaşanabilecek hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir" dedi.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU


MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve iç kesimleri ile Aydın çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra Kuzey ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Isparta çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Osmaniye, Adana'nın doğu ilçeleri (Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan), Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri (Andırın ve Göksun) ile Hatay'ın Erzin ilçesinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin doğu kesiminde güney yönlerden, gece saatlerinde bölgenin batı kesiminde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor. Göller Yöresi'nde gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Yozgat ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra bölgenin batısında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yüksekleri ile akşam saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, gece saatlerinde Sinop kıyılarında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Artvin ve Bayburt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile gece saatlerinde Çorum çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, gece saatlerinde Samsun kıyılarında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin kuzeyi ile Bingöl ve Muş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, bölgenin kuzeydoğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın bölgenin doğusunda güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda toz taşınımı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde Diyarbakır ve Batman'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU


İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı.(12)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı.(11)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı.(18)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde doğu ilçelerinde (Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan) kuvvetli ve yer yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.(19)

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu.(20)

KONYA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı.(15)

TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı.(10)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.(6)

MALATYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı.(13)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuzey kesimlerinde yerele olarak kuvvetli olması bekleniyor.(21)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahimini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN