Müzede sihirli şeyler oluyor

Giriş Tarihi: 23.4.2015
Müzede sihirli şeyler oluyor
Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), bugün için bahçesini çocukların yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri bir alana dönüştürüyor. Bugün müzeyi ziyaret eden çocuklar, bahçedeki çiçekleri ve tüm yeşil alanları içlerinden geldiği gibi süsleyecek. Müzenin bahçesi çocukların hayal gücüyle bambaşka bir kimliğe bürünürken; yetişkinler de mekanın Boğaz manzarası eşliğinde çocukların açık havada yaptıkları çalışmaları izlemenin keyfini yaşayacak.

Farklı kostümler deneyecekler

Gap, bu sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında; çocuklara hafta sonuna özel Gymboree Play&Music eşliğinde neşeli aktiviteler sunuyor. 'Dünya Bebeklerini Giydiriyoruz' aktivitesinde, farklı kostümleri deneyerek eğlenecek olan çocuklar; yaratıcılıklarını konuşturarak hayal güçlerini geliştirecekler. Etkinlikler; bugün Bağdat Caddesi ve Zorlu Center, 25 Nisan'da Akasya Acıbadem ve Kanyon, 26 Nisan'da ise Aqua Florya ve Ankara Panora Gap mağazalarında, 14.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Miniklere özel oyun alanı kurulacak

TEPEÜSTÜ'NDE konumlanan Buyaka, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında çocuklara özel oyun alanı kuruyor. 23-26 Nisan tarihleri ve 12.30-20.00 saatleri arasında düzenlenecek etkinliklerle çocuklar keyifli saatler geçirirken, aynı zamanda yarışacak ve öğrenecek. Oyuna katılan çocukların, altı oyun platformunda yarıştıktan sonra elde ettkleri puanların toplamı, irtibat bilgileri ile birlikte kaydedilecek. Oyuncuların puanları yaş gruplarına göre hesaplanarak, gruplarında ilk üçe giren çocuklar, daha sonra davet edilerek büyük hediyelerle ödüllendirilecek.

SÜRPRİZ HEDİYELER

Dört gün sürecek olan etkinlikte Buyaka, her katılımcı çocuk için küçük sürpriz hediyeler de hazırladı.

Çok özel ürün serileri

50 yıllık deneyimi ile kırtasiye sektörünün öncü ismi olan Keskin Color'da, çocukları sevindirecek birçok ürün var. Boyama kitapları, oyun matları, yapbozlar, lisanslı karakterlerin süslediği defter ve bloknotlar her yaştan çocuğa hitap ediyor. Keskin Color'ın lisanslı Mickey Mouse Club House Masaüstü Oyun Matı, rengarenk tasarımı ile çocukların ilgisini çekiyor. Pepee boyama kitapları da onları yepyeni bir maceraya davet ediyor. Çocuklar, en sevdikleri kahramanı istedikleri renklere boyarken; hem renkleri tanıyor, hem de boyama yetenekleri geliştiriyor.

Çocukların geleceğini renklendiriyorlar

GRATİS'İN geleneksel resim yarışması; TEGV işbirliği ile başlatılan 'Çocuklar Geleceği Çiziyor' projesine hayat verdi. Proje kapsamında, Gratis'in resim yarışmasında finalist olan eserler, çeşitli ürünleri renklendiriyor. Bu ürünlerden oluşan paketlerin satışından elde edilen gelirler, TEGV'e devam eden çocukların eğitimlerine aktarılıyor.

İstinyePark'ta birbirinden eğlenceli oyunlar var

DİSNEY Türkiye, bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutluyor. 23-26 Nisan tarihlerinde İstinye- Park'da gerçekleşecek etkinlikte; çocukları, aralarında kar taneleri ve prenses tacı yapımının öğretileceği birbirinden eğlenceli atölye çalışmaları yapılacak. Ayrıca çocukları, Infinity 2'nin Karlar Ülkesi versiyonu ve Hans'ın tırmanma duvarı oyunları bekliyor. Filmin Oscar ödüllü şarkısı 'Aldırma'yı seslendirme ve Karlar Ülkesi'nden sürpriz konuklarla tanışma fırsatı da etkinlik kapsamındaki diğer eğlenceli aktiviteler arasında yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzede sihirli şeyler oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN