Türkiye'nin en iyi haber sitesi

23 Nisan Çocuk Bayramı Minopolis’te coşkuyla kutlandı

Minopolis Çocuk Şehri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na çok özel etkinliklerle hazırlandı.

Giriş Tarihi: 24.4.2015 14:51 Güncelleme Tarihi: 24.4.2015 14:58
23 Nisan Çocuk Bayramı Minopolis’te coşkuyla kutlandı

Minopolis bayraklar, balonlar ve posterlerle süslendi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı doyasıya yaşaman iste-yen çocukların adresi Marmara Fo-rum'da bulunan Minopolis Çocuk Şehri oldu. Çocuklar özel olarak ha-zırlanan şehirde bayramın coşkusu- Şehirde bulunan istasyonlar bayrak, balon ve posterlerle süslenirken, 4-14 yaş grubunda bulunan çocuklar, değişik meslekleri deneyimleyerek, büyüklerin dünyasına adım attı.6 yaşındaki Can Yılmaz, gazetemize yaptığı açıklamada, "iyi ki bizim bir bayramımız var, iyi ki Mİnopolis'te kutladık"dedi.

ŞEHRİN KAHRAMAN İTFAİYECİLERİ

Minopolis' te görev yapan kahra-man İtfaiyeciler büyük bir başarı-ya imza attı. Minopolis' in eski binalarından birinde bu sabah yangın çıktı. Yangını fark eden vatandaşlar Alo 110'u arayıp itfaiyeyi çağırdılar. İtfaiyeciler kısa zamanda olay ye-rine ulaşıp, yangını söndürdüler. İtfaiye şefinin verdiği bilgiye göre kimsenin zarar görmediği yangını çakmakla oynayan bir çocuk çı-kardı.

Haber: Şevval - Elif - Sümeyye

ÇOCUKLAR BARIŞ ABİLERİNİ UNUTMUYOR

Minopolis Çocukların Şehrinde Best FM işbir-liği ile yayın yapan radyo istasyonunda çocuk-lar, spiker ve sunucu olmanın keyfini yaşıyor. Radyo istasyonuna gelen çocuklar, Eğitim Koçu Başak Ateş yönetiminde kısa bir eğitim aldıktan sonra mikrofon başına geçip en sevi-len şarkıları çalıyor ve dinleyenlerin hoş za-man geçirmesini sağlıyor. Radyoda en çok Barış Manço 'nun unutulmaz şarkısı 'Domates, Biber, Patlıcan'' istek alırken, gü-zel şarkıcı Nil Karaibrahimgil'in "Kek" şarkısı listede birinci sırada yer alıyor.

Haber: Ali Acet - Efe Acet

ETİ PETİTO LEZZETİ

Minopolis çocuk şehrinde ETİ PE-TİTO çikolata fabrikası lezzetli çi-kolatalarını ziyaretçileriyle buluş-turmaya devam ediyor. Fabrikada bulunan makineler ile kendi çiko-latalarını yapma fırsatı bulan katı-lımcılar şehrin para birimi olan Minos kazanıyor. Fabrika sorum-lusu Büşra, " Burada kendi çikola-talarımızı yapıyoruz. Her şey temiz ve düzenli. Üniforma ve bone giy-mek zorunludur'' dedi. Eti Petito çikolata fabrikası yeni ziyaretçile-rini bekliyor.

Haber: Elif - Ecrin

ÇEVRECİ ÇOCUKLAR İŞ BAŞINDA

Minopolis Çevreci Çocuklar Kulübünden aldığımız bilgilere göre geri dönüştürülen maddelerin çöp olmadığı öğrenildi.
Atık yönetimi denilen geri dönüşüm; kağıt, cam, metal ve plastik olarak dörde ayrılıyor. Bir ağacın 100 yılda yetiştiği-nin altını çizen atık yöneticileri geri dönüşümün önemini vurguladı. Uzman çevreci Kübra, yaptığı açıklamada herkesi duyarlı olmaya davet etti.

Haber: Seu - Selin - Edin

MUHTEŞEM ESERLER

Minopolis'te çocukları Sanat Atölyesinde birbirinden güzel resimler yaparak geleceğin sanatçıları olacakla-rını kanıtlıyor. Ziyaretçi çocuklar, çizdikleri resimleri boya kalemleriyle sanat eserine dönüştürüyor. Sanat Atölyesin eğitim koçu Gamze, çocukların en çok hay-van resimlerini keyifle çizdiğini belirtirken ''bu onların doğaya ve canlılara sevgisini gösteriyor'' dedi. Mino-polis'te çocukların çizdiği resimler sanat atölyesinin duvarlarını süslüyor.

Haber: Naz - Selva - Fikriye

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
23 Nisan Çocuk Bayramı Minopolis’te coşkuyla kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN